şükela:  tümü | bugün
  • sahibinden.com anasayfasında yer alan kalitesiz, çok basit, kadınları mal olarak gören bir sığır işletmecinin verdiği ilandır. florya'da lüks bir kafe şöyle bir "kız garson" arıyormuş acil koduyla:
    - 168den "yüksek"
    - güzel yüzlü
    - pozitif enerjili
    -tecrübeli "çalışan" olanlar.
    bakınız link

şimdi ne var, güzel bir kız arıyolar kardeşim sana ne diyebilirsiniz. ancak, zaten kadının aşağılandığı, toplumda tutanamadığı, şiddet görüp ezildiği bir toplumda bu tarz bir ilana ses çıkarmak toplum için bir görevdir. (ayrıca erkeğim belirteyim)
  • samira erkek ismi değilse bir bayan tarafından verilen ilandır.

şu kısım işletme hakkında fikir edinmenize yardımcı olabilir.

--- spoiler ---

kızlardan boyu 168 den yüksek , güzel yüzlü , pozitif enerjili ,tecrübeli ,çalışan olanların maaşı tekrar konuşabiliri .

--- spoiler ---

virgülü bol bulunca serpmiş, aşırı virgül kullanımı nedeniyle de devreler cümle sonunda yanmış. böyle bir ilan veren işletme hakkında ben müşteri olarak bile olumsuz düşünürüm.
  • kadın bile yazamamış çomar.
  • bir beis göremediğim ilandır. yazım hatalarını görmezden geliyorum.

o değil de her gün fuarlar için ne biçim kadın ilanları dönüyor farkında mısınız?
    onların yanında bu ilan masum bile kalıyor
  • normal bir ilan. ben de nargile siparişimi çirkin, kısa ve tombul bir kıza vermek istemem.
  • insana bu boyla garson bile olamazmışım dedirten ilan. iyi ki okudum, akademisyen oldum.
  • vahşi kapitalizm utanmazdır, her türlü pezevenkliği yapar; bir kadının gülüşünü bile pazarlar.
  • hollanda'da iş görüşmesinde evli misin/ evlenmeyi düşünüyor musun/ hamile kalmayı planlıyor musun gibi sorular yasal olarak sorulamıyormuş, bunu ilk duyduğumda şok geçirmiştim. bu ilana ise şaşırmadım bile. çoğunluğun zihniyetinin küçük bir yansıması bu ilan.
  • mekan sahibi pezevenk demekki.
  • araziye vuracaksa zaar, yuksek istiyor alti carpmasin diye.