• "para almadan çalışmak" olayını geçtik, "üstüne para vererek çalışmak" diye bir şey olduğunu bizlere göstermiş ilandır.
  • yani kısaca diyor ki;
    - 300 tl'ni alırım,
    - seni çalıştırırım ama sigorta yapmam
    - karını çalıştırırım ama sigorta yapmam
    - karşılığında yatacak yer veririm.

(bkz: bak şurdan siktir git)
  • "gerektiğinde yüz üstü uzanıp donunu sıyırabilecek" maddesini eklemeyi unutmuşlar.
  • "karısı çalışmayacak, ev hanımı olacak" yazılı ilandır.
    7/24 kadını apartmanda çalıştıracak mı yoksa sikecek mi belli değil.

özetle, bir lütufta bulunduğunu zanneden yavşağın tekinin verdiği ilandır.
  • boşverin.
    karadenizli aile girer ve apartmandaki herkesin başına bela olur.
  • bu ne yüzsüzlük ya, adamlardaki genişliğe bak iş yaptırıp bi de para istiyorlar. ulan kira karşılığı kapıcılık yaptırmak bile ayrı rezillik iken beyfendiler bi de üstüne 300 tl ateşlersiniz demişler.

diyecek söz bulamadım. artvin'deki o meşhur eczane teknikeri ilanı bile bunun yanında insaflı kalıyor durumun vahametini anlatacak başka bir ifade bulamadım.

(bkz: kariyer nette yayinlanan kole ilani)
  • aradım herifi. kirayı kaldırdık diyor mahçup ve ne bok yediğini bilir bir sesle. köle mi arıyorsunuz dedim kem küm etti. sigortasız çalıştırırsanız şikayet ederim haberiniz olsun takipçinizim dedim kapattım. kimse kusura bakmasın bu zihniyet içimizde belki bazılarımızın anne babasında amcasında birçoğumuzun komşusunda. 600 liralık evi öğrencilere 1500 e kiralayıp 500 er lira bölüşürsünüz yeeaa diyen açgözlü ev sahibinden farkı yok bu karakterin. o yüzden çevrenizde varsa böyle insanlar bu herifin de 'kendince' akıllılığını anlatın da belki bir ışık çakar kuş beyinlerinde, insan olduklarını hatirlarlar.
  • verin palu ailesini, sussunlar. tuncerin kapıcılık geçmişi de var, sirke ile temizlerler her yeri :)
  • ekşiyi daha da sevdiren başlıktır.

muhtemelen buradaki ahlaksızlığa istinaden biri veya birileri bu kansızı arayarak gerekli cevabı verdi. sonrasında ilan jet hızıyla kaldırılmış.
  • eşi ev hanımı olarak hizmet verebilecek derken? nasıl bir hizmet bekleyeceksiniz ev hanımı olarak? zaten iş görüşmesine de eşiyle gelsin demişler.

o değil adamlar köle ararken bile askerliğini yapmış şartı koyuyor. askerliğini yapmadan kölelik bile yapamıyorsun memlekette
hesabın var mı? giriş yap