şükela:  tümü | bugün
  • tesadüfen denk geldiğim, o andan beri de açıklamasını daha ilk satırlarda roman okur gibi bir heyecanla okumaya başladığım; bir zamanların vazgeçilmezi olan tofaş doğan slx marka otomobil ilanıdır.

açıklamayı mutlaka okuyun, ilanı veren arkadaşın sessiz çığlığına da son paragrafı okuduktan sonra kulak verin. belli mi olur, belki uzaktan da olsa bir yardımımız dokunur.

buyrunuz

edit: ilanın gerçek sahibi ben değilim. ironi değil, hakikaten ben değilim.

edit 2: açtığım başlık daha sonradan ekşisözlük tarafından bu başlığa taşındı. başlık genel veya özel, ne fark etti? beklediğimden çok daha fazla insana ve ilanın sahibini tanıyan bir yazar arkadaşa ulaşıldı.
    işte o arkadaş

edit 3: ilan sahibi ne metin yazarı ne de sahibinden.com'la bağlantılı biri. yani reklam peşinde olmadığı aşikar. adını soyadını google aracılığı ile arattığınızda, endüstri mühendisi olduğunu, aktif iş arayışı içerisinde bulunduğunu, üniversite mezuniyet derecesine bakmaksızın gayet de başarılı bir iş hayatı olduğu ortada. ( en son hyundai'da çalışmış )
    o nedenle klavyenizin ardına sığınıp, açıklamayı okumadan ahkam kesmeyi bırakın derim.
  • şu ilanı ciddi ciddi yayınlayan kişiyle aynı oksijeni soluyor olmak bile korkunç bir deneyim.
  • koleksiyonluk olduğu iddia edilen araç ilanıdır.

ulan 50 yıllık eşyalar bile koleksiyonluk kabul edilmiyor artık sen 19 yıllık tofaş aracı hangi akla hizmet "koleksiyonluk" olarak görüyorsun.

ayrıca araç temiz değil yeni yıkanmış biraz da parlatılmış. 5 fotoğrafla nasıl anladınız la temiz olduğunu?
  • üstüne verdiği 27 bin lirayı yetersiz buldum. 35 bin veriyorsa alırım.
  • güldürmüştür. ilan sahibinin ekşici olduğundan şüphe ediyorum.
  • (bkz: yaratıcı iş başvuruları)

tofaş ik'ya elden ele başvuruyu bir ulaştıralım*
  • hayatımda okuduğum en güzel ilanlardan biri. beğenmeyenler nesini beğenmemiş anlamadım.

evet aracın fiyatı fazla ama satıcı da bunu kabul ediyor. sanırım bu noktada aracın benzerlerine (marka + yaş) kıyasla çok daha iyi durumda olmasının (en azından öyle olduğunun iddia edilmesinin) payı var.

satana da alana da hayırlı olsun.
  • ilgili ilana konu olan aracın sahibini, ilgili ilana konu olan aracın sahibinin oğlunu ve ilgili ilanın yayınlanmasına katkı ve destek sunan kimseleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.
    ilanı sonuna kadar soluksuz ve gülerek (mutlu olduğumdan) okudum.
    ilanın sonundaki çağrının sahibi, eğer beni bu platform vasıtasıyla bulursa, ona çağrısı ile ilgili - elimden geldiğince- (bkz: torpil) yardımcı olacağım.
    not: kurduğum 4(yazıyla dört) cümlede de (bu cümle ile birlikte) ciddiyim.
  • ilan sahibi kesin sözlük'te yazar.
    herif açıklamaya gılgamış destanını yazmış.
  • "son olarak alıcıya 1 depo benzin hediye edilecektir ki bu, alıcı için gerçekten de en kıymetli hediye olacaktır. zaten deposu hep full'dür." açıklamasıyla beni istemsizce güldüren bir garip ilan.