şükela:  tümü | bugün
84 entry daha
  • 1.2 motor pejo marka bir aracı favorilere ekleyenler için müstehaktır .
    bu tipler egea ve pejo arabaların 1.2 ve 1.3 lerine para kaptırmaktan zevk alırlar .
  • ağız dolusu hakaret etmeliktir.
    yok öyle serbest piyasa,
    daron hoca der ki sınırsız özgürlük olan piyasada kötüye kullanım kaçınılmazdır. devlet mutlaka kontrol mekanizmasını kurmalıdır.
  • atmak serbest aq
    bu ne yarram
  • madem herkesin evi arabası bu kadar değerli yapın abi 1 milyon zam hepsine ne olacak ki. öyle de alınmıyor zaten. en azından 1 milyonluk arabaya biniyorum dersiniz. embesil mahlukatlar.
  • 2019'un aralık ayında 40.000 liraya eski bir megane aldım. şu anda km'si daha yüksek, hasarlı olanlara 60.000 tl yazıyorlar. valla biri gelse deseki 60.000 liraya sat bana arabayı, bu araba o kadar etmez derim, içime sinmez yani. sanki böyle birini kandırmış gibi hissederim kendimi. bu iş biraz vicdan ve ahlak meselesi yalnız o da bizde yok işte.
  • ya tutarsa diye.
  • sadece aracının sıfır fiyatını gören bir satıcı muhtemelen, orospu çocuğu yavşak ölücü falan değil.

siz hala sıfır otomobil fiyatlarını arttıran yöneticiler yerine her ikinci el malda olduğu gibi sıfırına göre fiyat biçen insanlara sövmeye devam edin, çünkü çomarsınız.

ha velev ki bu arabanın sıfırı 1 lira, sövme hakkını nereden buluyorsunuz birader almayanı sikiyorlar mı? ne tür ahmaklarsınız?
  • amk bir türlü anlamadınız gitti. bizim ülkede x birşeye talep artınca onun fiyatı düşmez tam tersine daha da çok zamlanır.. o yüzden çok da şaapmayın yani artık.

ikinci el otomobil piyasası başlığının altıda full böyle.. yeter bıktık geçen sene şu kadara aldıydık şimdi şu kadar x3 olmuş muhabbetlerinden. devlet açık açık diyo bizde ortam böyle yarraam hoşunuza giderse.. diye.

ayrıca şunu da hatırlatmakta fayda var (bkz: kusura bakmayın arkadaşlar halkta para var)
  • ekşicilere başlık açtırıcak kadar koymuş olan bu zammı yapanın elleri dert görmesin.
  • fiyat biçmektir.

bir gün, bir kurum / kişi kendi ürettiği bir ürünü size 1x liraya kendi isteğiyle satmış. siz bunu 2 sene kullanmışsınız, ve bir gün uyandığınızda demişsiniz ki, ben bunu 2x'e satayım, birikmiş de 1x'im var, 3x'e yenisini alırım.

gel zaman git zaman ürününüz 2x'e satılmamış, şartlar değişmiş, sizin alacağınız yeni ürün artık 5x. eski ürünü 2x'e satmak istemiyorsunuz. çünkü birikmiş 1x'iniz ile birlikte artık 3x'e alınacak bir şey yok, varsa bile elinizdekinden daha kötü bir ürün.

ne yaparsınız?

a. sahibi olduğum ürünü satmam, satarsam yenisini alamam.

b. sahibi oldum ürünün fiyatını 4x'e çıkarırım, olur da satılırsa yenisi 5x'e param yetişsin.

c. ekşisözlük yazarları kızmasın, darılmasın, 2x'e satarım, metrobüse binerim gerekirse.

d. ekşisözlük yazarları benim malımı kaça almak istiyorsa o uygundur, malımı kaça satmak istediğimin bir önemi yok. 1 ekmek 1 pergel önermiş biri, napayım.
72 entry daha