şükela:  tümü | bugün
45 entry daha
 • kendi ülkemin denizine giremediğim çeteleşme. üstelik devlet destekli. koylara çöken işletme ve oteller bir tarafa, fethiye ölüdeniz'de bakanlık izniyle işletme kurulmuş. adamlar denizin içine kadar koyu ikiye bölmüş, fiş kesiyor. sadece koya giriş 7tl. adama kıyı kanundan bahsettim, kim uyguluyor onu diyor. o da haklı..

  edit: görselleri de ekleyeyim;
  görsel
  görsel
 • gitmeyin ulan gitmeyin. kudurmuş gibi yine akın ediyorsunuz bunların mekanlara. kudurmuş gibi dolduruyorsunuz sahilleri. siz gittikçe bu keneler daha da çoğalıyor. ülkenin sahillerinin yarısı yandaş mafya, yarısı heval mafya tarafından ele geçirilmiş. bunu bile bile daha niye gidiyorsunuz?
 • anayasal haklarımızı gasp ediyorlar bu sahil mafya bozuntuları. karaktersizliklerine mavi boncuk takıp şerefsizliklerine nazar değmesin diye bulundukları yerlerde yuvalanıyorlar. önce belediyeler bunların yuvalarına çomak sokmak zorundadır. ekseriyetle sahil bölgelerde chp belediyeleri buna çözüm oluşturacak yollar bulmalı.
 • kıyıdan denize bile bakamıyorsunuz. anında yanınızda bitiyorlar.
 • böyle olaylar pek çok yerde yaşanıyor ve devleti yönetenler, oradaki il ilçe mülki amirleri, polis amirleri, jandarma amirleri, zabıta amirleri de ortalıkta dolaşıyor öyle. devlet için bu işi çözmek bebek işi. bir kısmının mesela yüzde on ihalesini ver, kendi ekipmanıyla gelene çok geniş yer bırak bitti gitti. olmaz her yere çöktürülecek. çözmüyorlarsa yiyenler vardır. sonra cinayetler , ölümler .

  suçlu belli kardeşim. balık baştan kokar. devletten büyük mafya yoktur . devlet görevi yapanlar devleti satıp vatandaşı ezdirmese , devlet haksız oldukları ilk olayda işletmecilere sahilden ayrılın sözleşme iptal ya da siz zaten işgalcisiniz deseler bunlar olmaz. rüşvet alanı bulsunlar.

  sahil halkındır , rüşvet verip işletenlerin ya da rüşvet alanların değil . sahilden yararlanmak isteyen işletmeyi ister tercih eder ister etmez . keşke herkes adam olsa. biliyorum olamaz, olmayacak.
 • savcıları bile korkutan kum adamlar...şaka şaka paraları bol liyakatsiz gelen tüm devlet çalışanlarını satın alıyorlardır.
  sonucta her yerde gerici aptallar söz sahibi.
 • devletin kıyı kanuna rağmen hükmedemediği bölgeleridir sahiller, işgalcileri mafya değil bence terör örgütü üyesidir. ülke ne zaman bunlardan parselledikleri yerleri geri alır o zaman anla ki işler düzelmeye başlamıştır.

  hollanda'da devletin sahilinde halka lolo yapacaklar öyle mi, devlet ebesine atlar onların.ödeyeceği cezaları hayal edemiyorum. mekanı elinden alırlar hayat boyu da o cezayı ödemeye çalışır mekan sahibi.

  türkiye böyüh devlet canım, kendi sahillerine bile hükmedemeyen böyüh bir devlet.
 • gündem olmamasına çok şaşırdım doğrusu.

  rezil bir olay gerçekten. deli dumrula döndü olay. şezlong isteyene 30 tl istemeyene 30 tl + sopa.

  devlet biraz şey olsa afedersiniz, bu şerefsizlerin varsa ruhsatları alınır yoksa kaçak yapılaşmadan hapsi dahi istenebilir. zira devlete ait alandan ruhsat, kira olmadan para kazanıp halkı darp ediyorlar. tabi bu anlattığım olaylar arjantin'de oluyor.

  yoksa bizim ülkede olmaz böyle şeyler.
 • öfkenizin sebebi,
  devletin adalet dağıtan bir aygıt olduğu yanılsamasına fena halde kendinizi kaptırmış olmanızdır.
  bu ilkel devlet yapılanması nedeniyle mafyalar türemektedir.
  bütün mafya liderleri devletçidir.
  o yüzden büyük mafyanın silahlı güçlerinden it gibi tırsarlar.
  faaliyet alanlarındaki jandarma komutanları veya polis amirlerini "hoş" tutacak jestleri çok iyi bilirler.
  sizin bir kaç haftalık tatil süresinde onlarla mücadele şansınız olmadığının bilinciyle hareket ederler.(vegasta olan...)
  tatil alışkanlıklarınızı değiştirin.
  belde belediyelerinin web sitelerini kilitleyin.
  en büyük gücünüz olan ekonomik tehdit kozunu kullanın.
  görün bakın,
  kazanç kaybı ihtimali bile hangi kirli ittifakları yerle bir ediyor.

  not: basitçe ilk harekete bu başlığa mesajınızı bırakarak başlayabilirsiniz. (bkz: gökçeada laz koyu işletmecisine mesajınız)
 • çok büyük olaylar çıkıp bu sahil mafyası bir iki kişiyi öldürmedikçe devlet hiçbir önlem almaz maalesef.
  bir iki hafta gündem olur sonra yavaş yavaş eski düzene tekrar dönülür.
193 entry daha