1. alem fm de nihat' la sivri mi ne öyle bir programda rastladığım, sanırım bu program sayesinde dünya ile tanıştırılan fantastik şarkı. suat erdem söylüyor. istanbul kartal' da bir balıkçıda çıkıyor yamulmuyorsam.
  http://www.youtube.com/watch?v=4mcoxsn2wfg adresinden izlenebilir.
  (bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)
  bisiklete binersin
  bizim evde inersin
  eger baban sorarsa
  teker patladı dersin

  bosver aldırma
  alırım dıye kandırma
  cok hosuma gidiyor (hiç aklımdan cıkmıyor)
  sahildeki dondurma

  sapka sapka ustune
  bu sapkanın aslı ne
  erkekler sapka takar
  kel kafanın ustune

  karpuz bıcaklanır mı
  suyu sacaklanır mı
  bizim oglan sasırmıs
  baldız kucaklanır mı...
 2. nihat'ın çalmayı, dinleyicilerinin de dinlemeyi çok sevdiği eğlenceli bir şarkı, arada sivrisinek de uzun hava okuyarak(nakarat kısmında)eşlik eder
 3. bakırköyden beşiktaşa sahil yolundan tam iş çıkışı saatinde giderken imdada yetişip hayat kurtaran şarkıdır. gülümsetir, neşe verir, negatif elektiriği yok eder. hatta o kadar etkilidir ki arıza şeridinden gidenlere bile "hay allah hastası var garibimin" dedirttirir :)
 4. bir sabah diş çekimi öncesi tanımadığım bir şehirde otobüs beklerken nihat'la curcuna programında dinlediğim nadide eser*. hayır rahat gülemedim durakta o ayrı. ve evet gerçekten takılmaya görsün insanın diline. üzerinden bir ay geçti sabahın kör vaktinde takılıverdi dilme yeniden.
 5. fkgal müzik hocasının ( hala ordamı bilmiyorum ) yaptığı şarkı.
  bu adam, biz öğrenciyken yıllarca popüler lüktürle taşak geçerdi. dumadan eleştirirdi. nasıl böyle bir şarkı yapmış hayret.