• türkiye’nin nasıl yönetildiğini gösteren basit örneklerden sadece bir tanesi.

bir tarafta insanlar sadece para harcasın diye havalandırmanın sürekli içerdeki havayı çevirip çevirip verdiği avm’lere gitmek serbest iken;

bu sıcaklarda püfür püfür deniz havasını alabileceğin sahiller yasaktır.
    pikniği yasakla , mangalı yasakla ama avm’ler açıkken sahilde yürümeyi neden yasaklıyorsun?

işin en traji komik tarafı ise tuzla marina , pendik marina gibi sahil kenarına kurulan avm’lere gitmek serbest

neyse ben daha bir şey demiyorum
  • anlayamadınız gitti. avm sahipleri ile müteahhitler ne isterse o oluyor işte, senin taleplerinin önemi yok.
  • vadan hayinlerine bak ya, adamlar kürtaj yapıye size yaranamıyor bir türlü. avm esnafı batsın mı istiyorsunuz?
  • öyle demeyin. balıklar sudan çıkıp koronalı tükürük atabilir yüzümüze.

martılar tepemizde uçup koronalı bok sıçabilir kafamıza.

kediler ve köpekler bize yanaşıp yalayarak koronalı öpücükler kondurabilir yer yerimize.

ama avm öyle mi ? 7/24 zemzem suyu ile yıkanan bir mekandan kimseye zarar gelmez. *

uyarı: bu entry ağır ironi içermektedir.
  • avm'ye gidersen yari haci oluyorsun umre gibi bir sey

hem su kutsal gunlerde sevap point bonus

iftar yapana cennet kupon mekan, alisveris yapana ektra huri

kesin bilgi yayin bunu
  • saçmalıktır. sahillerde piknik yapılmasını istememek ise mesele , yollayın bir polis aracı olsun bitsin .
  • dün oturdum biraz eski lara yolunu seyrettim (antalya), düden park civarı polis resmen insan avında, tamam parka almıyorsunuz, yasak, ama kaldırıma neden karışıyorsunuz?

deniz tarafında yürüyüş yolu var, araç yoluna paralel, gayet havadar, geniş, insanlar parka girmeden yürüyorlar. orada bile yürütmüyorlar insanları, “karşı kaldırıma geçin lütfen” diye sürekli bir anons. işin enteresan tarafı, karşı şerit kaldırımı daha dar ve sosyal mesafe bırakmak neredeyse imkansız, insanlar daha iç içe yürümek zorunda kalıyor. ben hayatımda bu kadar mantıksız bir iş görmedim.

edit: yazım hatası
  • hasta yok doktorlar hastaneye gelin diye yalvaracaklar neredeyse !
    bu neyin yasağı ?
  • şöyle iki adım uzaklaşıp bakma imkanı bulun ve şu soruya cevap verin
    bütün ülke, sahile mi yoksa avm'ye mi benziyor ?
    işte her şeyin neden böyle olduğunun cevabını buldunuz.
  • kuaföre git mesela saçını yaptır, oradan avm'ye git sıra bekle içeri gir ama hafta sonu evde otur yasak çünkü; kafalar pırıl pırıl..
hesabın var mı? giriş yap