şükela:  tümü | bugün
  • koç üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü mezunu, silikon vadisindeki türk girişimcilerden.

movielala isimli uygulamasıyla kişiselleştirilmiş bir hollywood deneyimi sunmayı hedeflemiş ve uygulaması birçok önemli yerden yatırım toplamış, hızla büyümeye devam ediyor.

bugun periscope'tan türk takipçileriyle buluştu, girişimcilikle ilgili sorularımızı cevapladı.
  • kendisini şu söyleşide tanıdım.
    söyleşi fazla uzun değil fakat bence gayet konsantre, özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin bu söyleşiden çıkaracağı çok ders var.
    bu başlığa gelip bakanlar kendisiyle bir şekilde etkileşimde bulunup gelmiş olacağı için bu entry pek efektif olmayabilir fakat yine de yazmak istedim.
  • instagramda bu adamın reklamını görmekten midem bulandı, madem başarılı falan filan ne halt yemeye sürekli reklamını görüyorum.
  • bomboş bir char, ne eksik ne fazla

edit; iş teklifi mailinde şirketindeki github star sayısını öven zat. kim bununla motive olur bilmem ama kendi github hesabımda 500 kadar yıldızlı opensource projelerim var ve bana sorarsanız bu neredeyse hiç önemli değil, ama koskoca yatırım almış, silikon vadisi solumuş şahin bunu saçma bir şekilde pazarlama işine girmiş, iş teklifi için attığı mailler ise aşırı komik, kaç bin satır kod yazmışsındır gibi bir soru sormuş, eğer burayı okuyorsan söylemek istediğim bir şey var zaten geldiğin noktada aşırı vizyoner bir adam olman lazım her ne kadar ben bu vizyonu senin youtube söyleşilerinden alamasam da işe birini alırken daha dürüst olmalısın ve bu vizyonu yansıtmalısın, senin gibi product ship edip yurtdışında başarıya koşan bir çok türk var ve çoğu senin gibi türkiyeden developer çalıştırıyor ama kimse senin yaptığın gibi saçma ulaşmamıştır developerlara, hepsini geçtim saçma sapan attığın mailler yatırımcı arkadaşlara da gitmiş kim lan bu dallama diye bana soruyorlar, bence biraz profesyonelliğe ihtiyacın var abi senin, allah yolunu açık etsin
  • tesadüfen tanıdım burdanbilgilendiriciydi.
    this