şükela:  tümü | bugün
  • her yaz muhakkak bir takım teenage gruplarca kaynağına yürünüp, mangal yapılması ve çöp bırakılarak içine sıçılması olmazsa olmaz altınoluk eğlencelerindendir.
  • hakkında şaka kaldıramayacak kadar ciddi bir kanyondur...ilk tanımının böyle yapılmasını hakketmeyecek kadar güzeldir...

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…93.asp?gid=180&a=926982)
  • yıllar önce on arkadaş toplanarak ormanda biraz yürüyelim, piknik yapalım, eğlenelim diyerek gittiğimiz, girişinde orada hayatlarını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu bir tabelaya denk gelmemize rağmen umursamadan yola koyulduğumuz ve kaybolduğumuz yer.

bir grup genç eğlenmek üzere ormana giderler korku filmi klişesini birebir yaşatan, yolu bilen birisi olmadan gidilmemesi gereken doğa güzelliği.
  • 2 yıl önce ilk kez gidip karadan değil de sudan dönmeye karar verdiğimde, hayatımdaki en büyük maceralardan birini yaşadığım doğa harikası.
  • akut' un staj yerine dönüşmüş kanyon. her yil acemi trekkingçiler ya da avcilardan bir kaçinin kaybolduğu ve amansiz bir vahşiliğe sahip, görselliği ve sürprizliliğiyle eşi benzeri olmayan kanyon.
  • kazdağları'nda yer alan güzel yerlerden biri. giriş yaptıktan sonra şelalenin döküldüğü havuz diyeyim oraya büyük alana ulaşmak için yürüyorsunuz. oraya vardıktan sonra asıl güzel yere gitme kısmı başlıyor. eğer ilgilenen varsa o şelalenin döküldüğü kayalıkları tırmanırsanız, birçok kişi yapamıyor sadece biraz ilerleyebiliyor, azmederseniz kaynağa giderken iki doğal havuz çıkacak. hattas birinin içindeki kayalık sayesinde havuz içinde havuz oluşmuş. o suyun berraklığının yanında aşağıdaki sular bulanık kalır öyle diyeyim. kaynağa ulaşılan yerde de ikinci havuz var o daha da berrak. şelalenin üst kısmında ise bir göl varmış ama oraya gitmek için baya tırmanma becerilerinizin olması gerekiyor, çünkü düz duvara tırmanıyorsunuz neredeyse. ben gidemedim oraya, giden gören varsa onu da yazar belki buraya.
    giriş ücreti üç lira sabah erkenden gidin ki mangalcılar arasında kalmayın. ne yazık ki bu doğa harikası yer içerisinde hayvan gibi mangal yapıyor millet. öğleden sonra duman altı oluyor. nefes alamayıp kalkıyorsunuz. bunu nereye şikayet etmeliyim bilmiyorum, ama eğer yasaklanıp bir şeyler yapılmazsa o parkın en fazla beş yıl ömrü var öyle diyeyim.
  • terliklerle gidilmemesi gereken bir doğa harikası. kaygan kayalıklardan geçmek zorlayabiliyor. elinizde bir şey taşımayın sadece yedek kıyafet ve havlu içeren bir sırt çantası ile ilerleyin. sonra kendinizi buz gibi soğuk sulara bırakın.
  • çok beğendiğim, benim gibi deniz dışında doğaya ait hiçbir şeye merakı olmayan bir insana bile güzel gelen kanyon.

bugün "nereye gidelim nereye gidelim" diye kara kara düşünürken, konakladığımız adatepe'ye nispeten yakın olduğu için tercih ettik. suyu çok soğuk, uzun süre o suda yürüyerek kayalar aşıyorsunuz -ki ben yürümeyi de sevmem hele ki engebeli alanı hiç sevmem- ama değer. bayıldım. bir kez daha giderim fırsatım olursa. altınoluk'a yolu düşenin görmesi gerekir.
  • çok güzel bir yer. ben fotoğraflarını gördükten sonra “oraya atlamalıyım” dedim. doğası güzel, suyu temiz, kalabalık yok. genelde elinde kamerası olan iki üç gezgin gruba rastlıyorsunuz. instagrama, ne kadar eğlendiklerini göstermek için video çekmeye çalışan tipler.

ben takımı taklavatı bırakıp sadece atlamaya gittim. yukarıdaki göllere tırmanmadım. asıl büyük havuz gayet güzeldi. atladım. çıktım bir daha atladım. suyun döküldüğü küçük havuza da atladım. deli gibi atlamayı seviyorsanız özellikle tavsiye ederim.

yalnız suyun döküldüğü küçük ve derin olan kısım çekiyor, bilginize.