şükela:  tümü | bugün
 • esat kıratlıoğlu modeli saçları, mesut yılmaz gibi konuşmakta çok kabiliyetli olmasından dolayı uzadıkça uzayan bayrak törenleriyle akıllara kazınan acıpayam anadolu lisesi'nin efsane müdürü. 1948 yılında acıpayam ilçesinde dünyaya gelmiş ve babadan oğula nesil olarak bireyler yetiştirmiş biyoloji, sağlık ve fen bilgisi öğretmeni. yurdun değişik yerlerinin yanı sıra uzun yıllar acıpayam lisesinde görev yaptıktan sonra acıpayam'da 1993 yılında açılan anadolu lisesi'ne gözüne kestirdiği sağlam kadrosunu da yanına alarak atanmıştır. anadolu lisesini 7 yıl okuyan nesilin acıpayam'daki temsilcilerinin bir araya geldiklerinde yad edecekleri yer yer güldüren, güldürüken düşündüren anılarının baş kahramanlarından. anadolu lisesini yedi yıl okuyan neslin son örnekleri 1997 yılında başlayıp 2004 yılında mezun olmuş, kendisi de 2005 yılında emekli olmuştur.

  müdürlüğü döneminde kendisine her ne kadar uzaktan bakınca çok ayrı dünyaların insanları gibi görünseler de mehmet (akif) karadağ müdür yardımcısı olarak eşlik etmiş, daha sonra birlikte emekli olmuşlardır.

  kronik bekar olmasıyla ilgili olarak; gençliğinde çok sevdiği birisi varmış, onunla evlenemeyince "daha da evlenmem arkadaş." demiş gibisinden bazı hikayeler anlatılagelse de doğruluğu teyit edilememiştir.

  duygularını pek belli etmeyen insandır. kendisini hiç kahkaha atarken gören olmamıştır. gerçekten komik bulduğu ve içinden gelerek güldüğü durumlardaki tepkisi hafifçe dili görünecek kadar gülümseyerek kafasını iki yana sallamak şeklindedir. yer yer kendisini siması ve altın rengi saçlarından dolayı atatürk'e de benzetenler olmuştur. çok sert görünüme sahip olmasına rağmen öğrencilere pata küte daldığına hiç şahit olunmamıştır. okuldan kaçmak v.s. gibi işlenen suçlardan dolayı odasına çağırdığında kah kendisi de odaya gelinceye kadar geçen bekleme süresi içinde kah odada fırça atarken ya da öğrenci ailesini telefonla aramak üzereyken yaşanan adrenalin patlaması ve mide ağrısı yıllar geçse, türlü sıkıntılar ve zor durumlarla karşılaşılsa da benzerinin bir kez daha yaşanamayacağı türden bir deneyimdir. bu durumun bir ileri safhası fırça yerken önlenemez bir gülme krizine girmektir ki kendisi ve yardımcısı mehmet karadağ bunu yıllar geçtikten sonra bile "adamlara bağırdıkça hoşlarına gidiyordu." diye yorumlayacaklardır. bundandır ki yıllar geçtikten sonra bu süreci yaşamış öğrencilerden kiminin asteğmen olarak askerlik yaparken sabah ictimasında bölük komutanına tekmil verdiği sırada, kiminin önemli bir ihale toplantısında, kiminin de çalıştığı kamu kurumu adına valiye brifing verirken karşı konulamaz bir gülme krizine girdikleri gözlemlenmiştir.

  -evet...
  -bir anadolu lisesi öğrencisi, bunu yapmaz...
  -mehmet bey ne yapalım atalım mı bunları? (bkz: napak inanak mı kanka)
  kendisinin unutulmaz repliklerinden bazılarıdır.

  şu sıralar kendisi köprübaşındaki çay ocağının önünde eski dostlarıyla çay içerken görülebilir. . görürseniz bi elini öpün lan, çok seviniyor.
 • fc concordia basel altyapısında forma giyen 2000 doğumlu forvet oyuncusu.