şükela:  tümü | bugün
  • turkiye barolar birligi genel sekreteri olan avukat
  • chp manisa milletvekili adayi.
  • 23. dönem chp manisa milletvekili.
  • dün* flash tv'ye disk genel merkezinde olanlar hakkında açıklama yaparken basbayağı burnundan soluyan adamdır. muhtemelen meclise döner dönmez ortalığı birbirine katacak.
  • 27 aralık 2008 israil füze saldırısı ve ardından yaşanan olaylar sebebiyle türkiye israil dostluk grubundan istifa etmiş chp manisa milletvekili.
  • 13 kasım cuma günü gerçekleşen oturumda ufuk uras'ın dalgasına konu olmuştur.

(bkz: manisa otogarı)
  • kahvehane zihniyetine benzer bir şekilde, ipe sapa gelmez laflarla ufuk uras'a saldırdığı zaman üstüste ayar yemişliğini zaten görmüştük.

dün de bedelli askerlik için şu sözleri sarfetmiştir.
    "ben kişisel olarak çok soğuk bakıyorum. benim de çocuğum var ama soğuk bakıyorum. yani fakir fukaranın çocuğu ölecek diğeri ölmeyecek, yok öyle bir şey" dedi.

bedelli askerlik doğrudur yanlıştır gibi bir polemikte değilim. ama zihniyete gel, bakış açısına gel. sadece fakirlerin değil, zenginlerin de çocuğu ölsün diyor açıkca. sen insanların ölmesini engellemen lazımken, doğru olanın bu yönde olduğunu düşünüyorsun. suç sende değil zaten be yavrum, seni oraya sokanda.
  • siyasette ne yaptığını ya da yapacağını takmadığım politikacı-hukukçu...

nevşin mengü'nün varlığına sebep olarak zaten insanlık için çok büyük bir adım atmıştır
  • habertürk basın kulübü'nde hukukçu yücel sayman'dan biraz önce ayar üzerine ayar alan chp milletvekili.

kendisi koskoca adam ama "hocaa"lı falan konuşuyor, sanırım chp'lilerin genel tavrını yansıtma konusunda güzel bir örnek.

neyse, konumuza dönelim. biraz önce yücel sayman, şöyle bir senaryo oluşturdu: "diyelim ki 20 maddelik bir anayasa oluşturacağımı söyleyip seçimlere girdim. anayasa taslağımı o kadar iyi anlattım ki halkın büyük kısmı bana oy verdi ve 450 sandalyeye sahip oldum tbmm'de. bu durumda anayasayı kabul ettim ve muhalefet 110 milletvekili bulamadığı için anayasa mahkemesine başvuramadı. ve cumhurbaşkanı yasayı geri göndermesine rağmen ısrar ettim ve yasayı geçirdim. bu durumda bugün hangi mantıkla "kurucu meclis" gibi şeyler türetiliyor? basbayağı yeni anayasa yapmak mümkün." dediğinde şahin amca "direnme hakkımı kullanırım" gibi şeyler abukladı.

"direnme hakkı"nı 12 eylül anayasasını savunmak için kullanacak bu chp kurmayına gelecek hayatında başarılar diliyoruz. eminim ki sizin bu 12 eylül anayasası yanlısı tavrınız hak ettiğiniz yerde kalmanıza devam edecektir. kolay gelsin.
  • şu an tv8'de kemal kılıçdaroğlu'nu eleştirmekte olan chp milletvekili...