şükela:  tümü | bugün
 • 2020 tokyo olimpiyat oyunları’nda da basari saglayacagindan emin oldugumuz
  "" milli sporcumuz. " .

  kalbindeki iyi dileklerin tamami cok yakin bir gelecekte gercek olsun guzel insan !
 • " simitçilikten şampiyonluğa
  atletizm sporuna başladığı çocukluk yıllarından itibaren simit satıp garsonluk yaparak ailesinin geçimine katkı sağlayan yürüyüş milli takım sporcusu şahin şenoduncu (24), kazandığı balkan şampiyonluğunun ardından avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğu elde edip, annesine sözünü verdiği evi satın almayı hedefliyor.

  dha'dan tolga yıldırım'ın haberine göre balıkesir'de oturan şahin şenoduncu, ailesinin atletizme başlayan arkadaşına 'göz kulak olması' uyarısıyla gittiği antrenmanlarda tartan piste ilk adımını attı. arkadaşından etkilenerek atletizme başlayan şahin şenoduncu, 13 yaşında katıldığı ilk türkiye şampiyonasında ikincilik elde etti. daha sonra altın madalya kazanmak için daha fazla çalışan şenoduncu, 14 yaşında türkiye şampiyonu oldu. 3 yıl üst üste türkiye şampiyonasında altın madalya kazanan şahin şenoduncu, 16 yaşında yürüyüş milli takımına seçildi.

  ekonomik sıkıntılar yaşayan ailesine destek olmak için antrenman ve okulundan arta kalan zamanlarda simit satıp, yaz aylarında da garsonluk yapan şahin şenoduncu, annesine daha rahat yaşam olanağı sunma hayaliyle şampiyonalara hazırlandı.

  8 yıldır milli takımda
  yürüyüş milli takım formasını 8 yıldır giyen şahin şenoduncu, türkiye şampiyonalarında kırdığı rekorun yanı sıra, 2012 ve 2015'te balkan şampiyonu oldu. balkan şampiyonasında 4 kez gümüş madalya kazanan şahin şehnoduncu, 2020 tokyo olimpiyat oyunları'nda yarışmayı hedefliyor. milli sporcu, 20 kilometre etabında bu yıl katılacağı avrupa ve dünya şampiyonalarının hazırlıklarına devam ediyor.

  'arkadaşını yalnız bırakmamak için şampiyon oldu'
  atletizmle tanışmasına vesile olan arkadaşı kısa süre sonra sporu bırakmasına rağmen kendisinin hayallerine adım adım ulaştığını vurgulayan şahin şenoduncu, "2006 yılında arkadaşımın tavsiyesiyle atletizme başladım. saha kenarında boş durmaktansa antrenmanlara katıldım. arkadaşım yalnız kalmasın diye yürüyüş takımında çalışıp, şampiyonalara katıldım. ilk senemde ikinci oldum. sonraki sene 21 yıldır kırılmayan türkiye rekorunu kırarak, şampiyon oldum. sonrasında benim rekorum da kırıldı. 3 yıl üst üste türkiye şampiyonu oldum. sonraki yıllarda milli takımla balkan şampiyonu olup, çok sayıda türkiye şampiyonluğu yaşadım" dedi.

  'küçüklüğümden beri hedefim anneme ev almak'
  atletizme başladığı çocukluk yıllarında çalışarak annesine maddi destek sağladığına değinen şahin şenoduncu, hayallerini şöyle anlattı:

  "maddi durumum iyi değildi. simit sattım, yaz aylarında garsonluk yaptım. milli takım kamplarında çok çalıştım. hedeflerim büyüdü. hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanıp anneme sözümü yerine getirmek istiyorum. küçüklüğümden beri hedefim anneme ev almak. çok çalışmam, çok yol katetmem lazım. hayallerimi gerçekleştireceğim" diye konuştu.

  'hedef olimpiyat'
  bu yıl avrupa şampiyonasında altın madalya kazanmak istediğini dile getiren şahin şenoduncu, "doha'da düzenlenecek dünya atletizm şampiyonası'na katılmak istiyorum. dünya şampiyonası kotası almak için öncesinde martta bir yarışa katılacağım. o yarışta başarılı olmam gerekiyor. doha'daki dünya şampiyonasında madalya kazanıp, olimpiyat kotasını hedefliyorum. hedefim 2020 tokyo olimpiyat oyunları'nda yarışmak" dedi. "

  (bkz: https://www.gercekgundem.com/…cilikten-sampiyonluga)
 • tokyo olimpiyatlarında 20 km yürüyüşte ülkemizi temsil edecek olan sporcumuz. ayvalıklı şahin'den madalya bekliyoruz...
 • kendisini 3-4 yaşlarından beridir tanıyorum, bu yaşlarına kadar ailesiyle birlikte çok fazla zorluklardan geçtiğini kendi gözlerimle zaman zaman şahit oldum. çok küçük yaşlarından itibaren yaz kış demeden çok çalıştığına şahit olduğum dönemler oldu hatta bir dönem kız kardeşi de atletizme başlamıştı ama sonra devam etti mi bilmiyorum.

  olimpiyatlarda kendisinin adını görünce gerçekten çok sevindim ve mutlu oldum umarım hakettiğin şampiyonlukla geri dönersin kardeşim.
 • 2020 tokyo olimpiyatları erkekler 20 kilometre yürüyüşte 1 saat 27 dakika 39 saniye ile ancak 34. olabilen sporcu.

  iddialı olduğumuz 20 km yürüyüşte salih korkmaz, yarışa başlayan 55 sporcu arasında yarışı terk eden üç sporcunun ilki olurken, abdülselam imuk da 1 saat 32 dakika 27 saniye ile sondan beşinci (48.) oldu.

  tokyo’ya göre çok daha serin olan sapporo kentindeki yapılan yarışın sonuçlarını kıyaslamak adına ilk üçü de yazayım:
  1. italyan atlet massimo stano 1 saat 21 dakika 05 saniye,
  2. japon koki ikeda 1 saat 21 dakika 14 saniye,
  3. japon toshikazu yamanishi 1 saat 21 dakika 28 saniye.

  24 nisan 1994 doğumlu olan şahin şenoduncu’nun boyunu (1,70 m), yürüyüş kategorisi için biraz fazla uzun bulmuşumdur hep. ama en iyisini, onu çalıştıranlar ve atletizm federasyonu bilir elbette.