• millete %100 dana eti yerine, sanırım taşak maşak yedirmiş bi firma... vay arkadaş, o kadar reklam yap, marka imajı oluştur, git 3 kuruş uğruna her şeyi yerle bir et...

kendi düşen ağlamaz, bu zihniyette firmalar batınca da nedense zerre üzülmüyorum...
  • saat daha 9 bile olmamışken misafir gelmediği için üzülen dede ve ona çay servisi yapan nineyle açılış yapan bir bayram reklamı olan sucuk firması. peşinen söyleyeyim, reklam berbat. neyin reklamı olduğunu bilmezken kesin yeni çıkan dandik bir firmadır diye geçirdim içimden. bir baktım ki şahin sucukları.

sanırsınız ki samanyolu tvde bir dizi falan izliyorsunuz, reklam onu hatırlatıyor. dede arada laf mı sokuyor, ne yapıyor belli değil, gelin ve oğul üzgün üzgün yansıyor bir ara kameralara. toplamda 7 kişiye yumurta yapılıyor, tavanın dibinde biraz yumurta var ve işin ilginci yumurta çekici bile değil. sofra kocaman ama o kadar gelin oturuyor, nine servis yapıyor. bizde olsa, annem sülalemin gelmişine geçmişine söver yaptığım terbiyesizliğe. neyse, konu ben değilim.

çocuk eve girer girmez dedesine koşuyor, elinde biri mor diğeri pembe iki ortanca var, bence onları ninesinin bahçesinden aşırmış. başka açıklaması yok, biz de yaptık zamanında. ha fark edildi mi, edildiyse bile yansıtılmadı bize, ama ayıp mı ayıp.

bayram sabahı evde bir ses olsun, gelenler sohbet tıkanınca kafalarını kaldırıp izlesin diye açık olan televizyondan tiksindirmiş reklam olmuştur.
  • - dede sucuk neden böyle güzel kokuyor?
    - ananın amından dolayı.

- baba bak ben sanat yiyorum.
    - senin ağzını sikeyim ben.
  • sucuklarındaki yabancı madde dış mihrakların koyunudur.
  • aynı anda 3-4 farklı reklam döndüren marka. bir de tuzu azaltmislar. yetmemiş çemeni kaldırmışlar. olmamış acıyı yok etmişler. lan sucuk mu yiyecez eti form mu.
  • reklamlarındaki dede hannibal lecter den hallice olan sucukçu. amca öyle esrarengiz bir tavırla anlatıyor ki sucuk yapımını, villanın bodrumuna insem bileklerinden zincirlenmiş sucuk olmayı bekleyen insanlar bulurum diye korkuyorum.
  • "`benim için şahin sucukları bitmiştir, bi daha da yemem`!" diye haykırdığım sucuk markasıdır kendileri.

eğer markanın karar mekanızmasında olanlardan biri bu safayı ve bu tanımı okuyorsa, muhammed- isa aşkına, yumurtaya doğradığımız nice sucuklar aşkına şu çocuk reklamlarından vazgeçsinler artık! okumayı bırakın konuşmayı zor beceren küçücük çocukları berbat ötesi bir diksiyonla reklamlarda oynatmak ve katlanılamaz bir sömürüye yol açmaktan vazgeçin artık!

bu kadar mı berbat ve başarısız bir pazarlama stretejisi olur canım!
  • sucuk konusunda kafayı çizmiş manyak bir dedenin başrolünde oynadığı muazzam bir reklam filmine sahip sucukçu.

dedemiz sucukla ilgili konuşurken geri kalan ahalinin diken üstünde oturduğu,çocuğum artık bir şey sorma bakışları bir harikadır.masada adeta psikolojik bi savaş dönmektedir. yönetmenlik açısından bu savaşı yansıtırken,sucuğu da başarıyla tanıtmak takdir edilesidir.

ayrıca kadir çöpdemir'in bu kadar zayıflaması şaşırtıcıdır.
  • sen kuştan isim sembol seç sonra de ki %100 dana. böyle absürd bir fikir kimin kafasından çıkmış çok acayip çok.
  • gelmiş geçmiş en başarısız ve itici reklamlardan birine imza atmış marka.
hesabın var mı? giriş yap