• utc'nin cörtleyip bitmesiyle amouage honour kokulu dizi ihtiyacımı karşılar diye biraz izlemiştim ama melek'in oğlunun sevgilisi, kahyanın baldızı gibi detaylar diziyi düşürdüğü için çok sarmamıştı beni, neticede rachel'e, çiçi'ye alışmışız. bir de beyin skmeye and içmişçesine dayadıkları dıdıdıdıdıt! dıdıdıdıdıt! müziği vardı tabi o da baya kötüydü.
    fakat bu dizinin tutmama sebebi bunlar değil, sadece ve sadece yayınlandığı kanaldır. sen anlat karadeniz gibi türk tv tarihinin en lowlife dizisinin yayınlandığı kanalda tuna akdora'nın barınabilmesi mümkün müydü sizce hahsdfd. malum dizinin sadece fragmanlarında 2 bölümde bir köylü kaynana sürekli dayak yiyip ağlayan bi kızın saçını eline dolayıp"uyyy tahirumm bu dul kari yuzunden öleceeezz" diye bağırıyor, hayatımda daha leş bir görsel yapımla karşılaşmadım, tam bir akpli dizisi.
    hamsi, tezek, ayak ve barut kokulu diziler yayınlayan kanala ay yapım'ın parfüm kokulu dizisini satmak hangi üstün zekanın fikriydi lütfen söyleyin.
  • 80'li yıllardan kalma bir dizinin türkçe'ye çevrilmiş adı.
    orijinal adı için;
    (bkz: falcon crest)

konuyla ilgili olarak turgut berkes ağabey'in açıklığa kavuşturduğu bir şeyi burda aktarmak isterim;

dizinin adını türkçe'ye çeviren arkadaş (işi aceleye getirdiği için herhalde) ilk anlamı tepe olan "crest"in ikinci anlamına bakmamış, "falcon crest"i "şahin tepesi" diye çevirivermiştir. halbuki olayın "tepe" ile hiçbir ilgisi yoktur. "crest"in ikinci anlamı "arma"dır ve dizinin asıl anlatmak istediği "şahin arması"dır. hatırlayanlar vardır belki, dizinin başlangıcında üzerinde şahin resmi olan bir arma vardı... yıllarca tepe sandık onu biz.

tabi bu hikayeyi duyunca "ulan yoksa bu flamingo yolu da aslında flamingo boku olmasın sakın" diye düşündüm bi an...
  • atv ile anlaşarak kendi ipini baştan çekmiş dizi. zaten demiştik bu dizi atv gibi pespaye, her gün haber bültenlerinde rte izleyip hüloğğğ çeken izleyici profiline böyle kadınların ön planda olup ekonomik özgürlüklerinin ve erkeklerin karşısında güçlerinin vurgulandığı bir dizi iş yapamayacaktı. acilen başka kanala transfer olup üst gelir grubu izleyiciye ulaşması gerekiyor. ya da puhu'dan devam etsin ne bileyim? bu kadar iyi oyuncunun biraraya geldiği bir diziye yazık olacak.
  • kahrolsun sana atv.. sen ancak kadına şiddetin ön planda olduğu, istismar yuvası dizileri tepeye çıkar.. eşkiyalara gelesin.. manyak kocalar tarafından zulmedilesin atv.. kaliteden anlamayan insanların kaliteli diziyi yükseğe taşımasını bekleyen benim de aklıma şaşarım.. atv'de dizi mi izlenir.. bu başarılı insanlar da bir daha atv seçmesin lütfen..
    kadroya, uyumlu efe–verda ilişkisine ve koskoca bir zerrin tekindor başarısına çok yazık oldu.. konu da en azından diğerlerinden daha iyidi.. boran kuzum ve aybüke pusat lütfen başka bir yapımda devam etsin ikili olarak.. gerçekten çok hoşlar..

ilk defa bir dizi izleyeyim dedim, ona da lanet bulaştırdım.. en son enginciğimin dizisine bu laneti bırakmıştım..

babama atv izlettirirsem ne olayım..
    kahrolsun şiddet ve şiddete alıştıran diziler.. bir de atv tabii..

not: müge hariç..

tanım: resmen kurban edilmiş başarılı bir dizi idi..
  • x-large sera, dark matmazel, 1/3 behlül, ışığa dönen mukaddes, hayallerine kavuşan beşir, kızını yine karıştıran dilara, hukuğun üstünlüğünü kabul eden erdoğan, yine intihar yanlısı manken kızlar, uçuşan parfüm tanecikleri, tost erotizmi, mutfak kıybet sendikası, serada yasak aşk, chopin, fular falan her şey tamam tamam da katya’yı neden brazzers’taki kel adamın canlandırdığını bir türlü anlayamadığım dizidir.
    herkesin tersine döndüğü paralel evrenlerle yarım kalan hikayelerin birleştiği garip bir şey olmuş sanki.
  • "hayal etmek güzeldir.. hayal olduğunu bildiğin sürece! gerçekleştirmeye gelince, işte orda haddini bileceksin. bundan sonra kendini oyun malzemesi yapma. hiç bir şey hayatını tehlikeye atmaya değmez, hele bir erkek için. asla!"

tuna akdora'nın yeni firdevs yöreoğlu olduğunu gösteren dizidir. zaten yaratıcıları da aynı.
  • bu dizinin bitecek olması beni gerçekten çok üzüyor.
    bu dizi ailemizde bir dönüm noktası olabilirdi.
    kardeşim ve benim bilgisayardan, netflix'ten, blu tv 'den, telefonumuzdaki oyundan başımızı kaldırıp, cipslerimizi yoğurt sosuna banıp yerken izlediğimiz diziydi.
    behzat ç. bittiğinden beri özellikle bir dizi için hazırlık yapıp eve gitmemiştim ben.

uzun zamandır bir televizyon dizisine böyle bağlanmamıştık.
    annem, kardeşim ve benim ortak olarak izlemekten hoşlandığımız tek dizi olabilir bu.
    babam bile oyuncu kadrosunun güzelliğinden dolayı huysuzluk etmez o da izler uykusu gelince gider yatardı.

keşke başka bir kanalda olsaydı ya da keşke internette yayınlansaydı.
    aşk-ı memnu'dan beri bu kadar kaliteli bir yapıma televizyonda denk gelmemiştik herhalde.
    şans verilseydi bu da aşk-ı memnu gibi bir klasik haline gelebilirdi.
    oyuncular, müzikler, mekanlar, görmeye alışık olmadığımız güçlü kadın karakterler...
    her şey çok dozundaydı.

gerçekten yazık oldu.
  • zerrin tekindor öyle bir oyuncu ki tuna akdora'yı 6 bölümde firdevs yöreoğlu ayarında bir karakter yaptı, bıraktı.
    bir de aybüke pusat & boran kuzum ikilisinin kimyasi iyi tutmuştu.
    atv, yatacak yerin yok.
  • iki günde beş bölümünü izleyip, yeni bölüm hangi gün acaba diye bakınırken final yapacağını öğrenerek dumur olduğum dizi.

kadın hikayelerinin baş rolde olduğu, hafiften romeo jülyet'e göz kırpan güzel bir aşk hikayesi izletme vaadiyle ve sevgilinin omzuna konan minik bir buse ile heyecanlandırmış, yetenekli gençleri barındıran iyi bir hikaye.

ve fakat neden neden?
  • dizi bitirilmesin, başka kanalda devam etsin diye uğraşan fanların sosyal medyada verdikleri uğraşa yönetmen hilal saral teşekkür etmiş..

dün gece bir milyon twit atılmış..
    ancak yorumdan anladığım kadarıyla devam etmeyecek.. belki reytinglere yansırsa değişiklik olabilir diyen de var..

ben de ergenliğimi yaşadığım için takip ediyorum işte.. diziyi pek sevmiştim..

not: kahrolsun sana atv..
hesabın var mı? giriş yap