şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hep kediler mi kuşları öldürüp öldürüp bırakacak. doğanın kanununu yerine getiren şahin içeren video.

addendum : kediler çok sevimli, tabi ki ölmesinler. hatta bütün kuşları öldürüp, her yere yayılıp, doğanın dengesini mahvetsinler. neticede instagrama karga koyacak haliniz yok değil mi?
  • skandal mı? niye müdahele etsinler ki, ot mu yesin şahin?
    ceylanları da alalım aslanın ağzından yazık :(

insanoğlu harbiden çok garip, hem en kötü ve dünya'ya en zararlı organizma hem de karnını doyuran kuşa sinirlenecek kadar beyinsiz.
  • insanların doğaya müdahale etmemesini skandal olarak nitelendiren yazar beyanıdır. ne yesin şahin? martı gibi simit mi kovalasın? bir kedinin şahin yavrusunu yuvadan çalması nasıl doğal bir davranışsa bir şahinin de kediyi avlaması o kadar doğaldır.
    ne mal insanlar var yaa.
  • ilgili videonun sonundaki ironik tabelayla trajikomik hale gelen olay.
  • kız düşürmek için şahinin aç kalmasına razı olan bir yazarın hezeyanı. kedi çok ponçik çünkü.

-ay video çok mu kötü gerçekten?
    +kötü bebeğim açma sen. ben sana anlatırım.
  • aga şu insanlardaki suni hayvan sevgisine hastayım. kedi, köpek, inek, koyun, katır vb evcil/besi/iş hayvanları soyunu kuruttuğumuz vahşi hayvanlar yerine kendi palazlandırdığımız ve çoğalttığımız mahluklardan ibaret. yani sokakta çeteleşip kafa siken, orayı burayı pisleyen, çoluğumuza çocuğumuza saldıran it, köpek için yaptığınız "onun yerine gelip apartman diktik bi' kere, burası aslen onun" savunmanız silme saçmalık. aynı şekilde kediler de kedigiller içerisinde insana zararı az, haşere ile mücadelede faydalı bir ırkın kasıtlı türetilmesinden başka bir şey değil. gerçekten hayvanlara merhamette samimi iseniz asıl o şahinin avlanmasına ses etmeyeceksiniz. işin ilginci, bok varmış gibi afrika'da aslan sürüsünün bizon hüpletmesine izlemeye giden doğa aşıkları iş mamasına çuvalla para döktüğü kedisine, köpeğine gelince hassaslaşması aslında. riyakarsınız.
  • benim veya başkasının bebeğini vahşi hayvan yemesin tabi ki, insan başka bir yetişkini kediden daha çok, bebeğini yetişkinden de çok, kendi bebeğini ise ölümüne korur. (bkz: bencil gen teorisi)

kedi-şahin eşleşmesinde ise kediyle ekstradan bir yakınlık hissetmiyorum, videoyu çeken elemanlar da hissetmemiş. kedinin de, şahinin yavrularının da canı var. senin bir hayvanı kurtarman başka hayvanın ölümüne yol açabilir, müdahale etmek yararsız.

böyle böyle sonunda insanlar ve evcil hayvanlarından başka etrafta kimse bırakmayacağımızdan korkuyorum. neyse ki nüfus artışımızın bir noktada duracağı düşünülüyor.