şükela:  tümü | bugün
  • muhtemelen istatistiki olarak çoğumuz için üç teker tabir ettiğimiz plastik bisikletlerdir, ama onları adamdan saymadığımızdan ilkokul dönemindeki bmx veya bianchi'yi sayabiliriz. ha sahip olmak diye "kendi paramla aldım üleyn!" diyeceksek 30 yaşında zar zor alınan trek ve benzeri disk frenli, titanyum kadrolu canavarı da söyleyebiliriz (ben henüz ona ulaşamadım, ama az kaldı! evet.)
    not: inanmassınız ama ukteydi.
  • değerlidir*,candır,canandır.özellikle bisiklet mahallede gezmek amaçlı değil bir hayat tarzı olarak kullanılmaya başlanmışsa sahip olunan bisikleti sahibinden bir tur için falan istenmemeli.küçük bir çocuğun elinden oyuncağını istemeye,bir babanın elinden arabanın anahtarını istemeye benzer.vermezse de; altı üstü bisiklet mınakoyim bizden mi saklıyon tarzı laflarda söylenmemeli.altı üstü bir bisiklet diye düşülüp vites mekaniğini kırılsa ne olacak? mınakoduğum sik olup gidicek, sahibine 200-300 liralık masraf açacak.yapılmamalı.
  • büyükbabamın aldığı mavi renkte pinokyo marka bir bisiklettir benim için. destekleri vardı yanda ve bisiklete binmeyi bu bisikletle öğrenmiştim, aldıktan bir süre sonra o destekler sökülmüştü ve artık kimse kenjin'i tutamayacaktı.
  • 80 li yıllarda efsane olan ve yaz tatillerinde katlanarak bagaja atııp taşınabilme imkanına sahip olan, belde firmasının ürettiği pinokyodur genelde.
  • çalınmıştır.
  • markasını bile hatırlamıyorum, meşhur bmx'lerden değildi onu biliyorum. sağa sola kaydırma hareketi yapmaya çalışırken ikiye bölünmüştü, bildiğin ortadan ikiye.
  • üç tekerlekli, babanem tarafından sadece apartman girişinde ve minnacık bahçemizde kullanmama izin verilen, mavi ve demir bisiklettir (şimdiki üç tekerlekli plastiklerden değil). zaten 3-4 yaşında bir çocuk olarak bisikleti alıp sokak sokak dolaşmam saçma olurdu, ancak o zamanlar çok kızardım.
  • (bkz: #23238626)
  • bmx olma ihtimali yüksektir.