şükela   tümü | bugün
  • makul bir yaklasimdir. keza en son sahiplendigim kizim tek gozu olan bir kediydi. hayvanlarin dogal ortamindan koparilip ego tatmini icin 4 duvar arasina hapsedenlerin kesinlikle hayvansever olarak nitelendirilemeyecegini belirtmeliyim. heryeri betonlar ve insanlarla isgal edilmis dunyada survi sansi dusuk olan ve cogunlukla insanlar tarafindan engelli yapilan hayvanlarin sahiplenilmesi en guzel hayvanseverlik ornegidir.
  • engelli hayvanların sokakta yaşaması daha zor olacağı için makul bir davranıştır. oysa bu hayvan ebeyken engelsiz bir hayvandan çok da farklı olmayacaktır. sonuçta sevmek, sevilmek, sevgiyi paylaşmak için, merhametten dolayı hayvan ediniyoruz (umuyorum ki). öyle ise önceliğin daha muhtaç olan engelli hayvanlara verilmesi daha uygun olacaktır diye düşünmekteyim.
  • (bkz: #38504762)
  • marka takıntısıymış gibi cins hayvan arayan kişiler tarafından benimsenmeyecektir çünkü onlar için o bir can değil gösteriş unsurudur sadece.
  • yapılmasını tekrar tekrar tavsiye ettiğim şey. bütün hayvanların karakterleri farklı ama bu engellilerinki bambaşka oluyor yahu.

    örneğin kedi için duymak çok önemlidir, duyarak kendini güvenceye alır, kendini kollar, bazı şeyler öğrenir, şşşt dersin korkar, irkilir vesaire... fakat bir kedi duyamayınca ne yapar, nasıl yaşar, bu onun karakterini nasıl etkiler, sağır kedi sahibi olmayan bilemez.

    ailenize bir kedi katmak istiyorsanız, mümkünsa sağır bir kediyi kabul edin arkadaşlar. hem hayatınıza çok renkli bir karakter katmış olacaksınız (sağır kedilerin çoğu beyaz olsa da...), hem de sokakta insanların ve arabaların seslerini duyamadığı için yaşama şansı sıfır olan bir canı kurtarmış olacaksınız.