şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilk buluşmasında kıza sorduğu “5 lirayla kaç gün idare edersin?” sorusuyla bu konuda zirveye oynayacak kayserili bir arkadaşım var. yanlış anlaşılmasın 2-3 sene önce yaşanmıştır bu olay.
  • ilk üniversitem de bir sınıf arkadaşım vardı tanıştığım ilk kayseriliydi kendisi. pazar alışverişi yapmaya çıkacağım bir gün bu da bana eşlik etti. pazardan her hafta aldığımız temel gıdalar aynıydı yani değişik meyve almazsak kim çıkarsa çıksın 30 liralık alışveriş yapıp dönüyordu.

lan bütün pazarı 2 kez tavaf ettikten sonra muz, kivi, ananas, erik gibi mevsiminin en pahalı meyveleri de dahil olmak üzere bir alışverişi 20 liraya yaptırdı bana psikopat. o hafta ev arkadaşlarımdan aldığı duayla cennete gider pezevenk*.

tabii aynı şahıs fiyat yazmayan menüde en ucuz şeyi seçmesiyle de meşhurdu. genlerine tükürdüğüm çok değişik bir insandı.
  • bir arkadaşımın iş görüşmesi sırasında şahit oldum.
    iş başvurusu yapılan yer, ana okulu tarzında bir eğitim yeri. kreş gibi işte.

kadın bir arkadaşım, iş görüşmesi için önceden dışarıda bir mekanda buluşacak, ben de birlikte gittim.
    oturduk, bir beyfendi geldi. giyimi güzel, jilet diye tabir edilen cinsten.
    konuştular, şartlar vs. derken son olarak maaşa geldi konu.
    adam sordu;
    -maaş beklentiniz nedir?
    +2.500 tl civarı düşünüyorum. malum sabahtan akşama kadar aralıksız burada olacağım.
    -hayır işi kızım bu, ne 2.500 tl'si. 1.200 tl ve yol parası bize uygun.

aynen böyle, hayır işi dedi alacağı elemanın yapacağı işe.
    elinden gelse sen para ver diyecek pezevenk.