şükela:  tümü | bugün
108 entry daha
  • livaneli filmi sinema dili, kurgusu ve cekimleri acisindan gercekten feci derecede kotu. bu konuda her elestiriye katiliyorum. ancak ele aldigi konunun huznunu seyirciye bir nebze aktarabilmis. ozellikle epilog kisminda mehmet balkız'ın kayiktaki durusu, bir aile hatta en cok anne ozlemi icerisinde yapayalniz bir cocuk hali oldukca etkileyicidir. ustune de denizin icinden kocaman bir kalyon cikartmistir livaneli, butun teknik imkansizliklara ve senaryodaki beceriksizliklere ragmen.

geneli itibariyle ve bugunku sartlarda yeniden cekimi kesinlikle yapilamayacak oldugundan aaahh belinda kadar fantastik bir yapim oldugunu dusunuyorum. boyle bir filmin turk sinemasindan cikabilmis olmasi basli basina cok tuhaf.

(filmin sonunda calan muzigi de begendim. guzel mikslenmis. hatta neredeyse hamam filmi muzikleri kadar efkarli)
  • 1986 bollywood yapımı olan ve o yıl izlediğimde başrolündeki sri devi'nin, yılan halinin ortaya çıkarılmaya çalışıldığı seansta "main teri dushman" adlı parçada - yılan olmamak için- yılan gibi yaptığı dans ile efsaneleşerek beynime kazınan, hala açıp açıp izlediğim (bkz: nagina) adlı filmin türkiye sunumunda kullanılan isimdir...
1 entry daha