*

aynı isimde "şahmaran" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • serenay sarikaya, burak deniz gibi oyuncularin yer aldigi yeni netflix dizisi.

  acikcasi ilk basta on yargili yaklassamda cekimlerin iyi oldugunu trailer'i izledikten sonra fark ettim. guzel bir is cikmis olabilir.

  eksicilerin cok buyuk ihtimalle begenmeyecegi ama herkesin kesin izleyecegi dizi olacaktir.

  youtube

  edit: izlerken sikilma patlamalari yasadim ve sonuc olarak begenmedim.
 • resmi fragmanı düşen, serenay sarıkaya ve burak deniz’in başrollerinde olduğu netflix dizisi.

  https://www.youtube.com/watch?v=t5o8goxvfze
 • içinde tarsus ve serenay sarıkaya bulunması sebebiyle merakla beklediğim netflix dizisi.
  rivayete göre şahmaran'ın kuyruğu kesilirken fışkıran kanlar hala tarsus'ta bir hamamın duvarlarında bulunmaktadır. ben gidip görmedim tabi. ilkokul öğretmenimin yalancısıyım.
 • efsanelere göre (bkz: şahmeran) ile (bkz: medusa) arasında bir bağlantı varmış. her ne ise benim yolum bu iki efsaneye de çıkıp duruyor bir şekilde. kolumda da medusanın dövmesi ile devam ediyorum hayatıma.
  olayları da ayrı ayrı beni çok etkiler, benden izler barındırır.
  bu diziyi de büyük bir heyecanla beklemekteyim.
  zamanında (bkz: atiye) yi baştan sonra 2-3 kez izlemiştim. bakalım şahmaran da aynı etkiyi yaratabilecek mi…

  edit: beklentimin altında kaldı. üzgünüm…
 • netflix fragmanını izledikten sonra açın cris cab’ın liar liar şarkısının klibini izleyin..fragmanı ciddi esinlemeler içeren yeni dizi..
 • şahmaran benim çok sevdiğim mitlerden biri netflixte fragmanı görünce bir heyecan bastı umarım atiye gibi olmaz sonu

  izleme sonrası editleme:

  ya cidden biz ne izledik demeye geldim.
  elinde harika bir olay var ve sen bunu bile yok ettin. dizi akmıyor çok yavaş ilerliyor.

  --- spoiler ---
  yorumlarda bahsedildiği gibi flashbackler ile geçmişe gidip şahmaran cemşab aşkı anlatılır olaya bizi çekebilirlerdi. kız her yerde küvet arıyor. en son dama koydular ya kahkahayı bastım. ille de küvet efendim şahsu hanım yanıyor ama 50 derece adana sıcağında botla ceketle dolaşıyor. öğrencilerden ödev istedi dedim hah simdi bize bir şeyler anlatacaklar herhalde (bkz: twilight)- google search gibi o da fason çıktı. kızımız ödeve okumaya başladım cafeye diye çıkıp hürriyet mahallesine götürülüyor her şey normalmiş gibi türk kahvesini istiyor. yavrum kaçana. herkes öldürecek gibi bakıyor hanımefendiye jeton 5 saat sonra düşüyor. araştırsana bu insanlar niye seni sevmiyor diye. atiye ilk sezon buna bin basar.
  --- spoiler ---
 • başrollerinde iki çift kaş ve serenay sarıkaya olan dizi.
 • bugün yayınlanıyor. açıkçası beklentim bir tık yüksek ama günün sonunda “atiye” gibi fantastikten ziyade kara komedi çıkacak diye çok korkuyorum. bakalım. kısmet. izledikten sonra editlerim.

  edit: şimdilik atiye’den daha iyi olmuş gözüküyor. en azından başrol oyuncusu rol yapabiliyor.
 • “ama içlerimizden bazıları hissediyorlar. bu yüzden ait olamıyorlar bu dünyaya, hayata karışamıyorlar. yaşadıkları şeyin adı dünya sancısı..”
  görsel

  görsel
 • konuşmalar çok kısık sesli olduğu için türkçe alt yazıyı açmadan izleyemiyorum sorun bende mi acaba? birçok netflix dizisinde bu böyle maalesef.

  edit: aynı dertten ben de yakınıyordum. sorun ses çıkışlarından kaynaklanıyor, netflix ses çıkışını default olarak 5.1 olarak ayarlıyor. stereo speakerlarınız varsa ses az geliyor bu sebeple. ses opsiyonunu değiştirip deneyebilirsiniz. stimpak adlı kullanıcıya teşekkürler.
hesabın var mı? giriş yap