• hayal mesaisi projesiymiş. gönüllü bir grup (100'den fazla) kadın oyuncu adayına, 2 dönem (4 ay) boyunca, önce modern doğaçlama tiyatroya giriş ve temel oyunculuk eğitimi verilecekmiş, ardından eğitimlerine devam etmek isteyenler, 2016 - 2017 tiyatro sezonunda, istanbul'un çeşitli sahnelerinde performanslar düzenleyen bir doğaçlama tiyatro grubunun üyeleri arasına katılacakmış. bir de, bu oyunlar da, ülkemizde yaşanan kadın sorunlarını ele alacak, temel konu olarak bu sorunları seyirci ile buluşturacakmış.

kısacası, sahne kadının, kadını insana kadınla kadınca anlatma sanatı olacakmış...

(bkz: hayal mesaisi)
  • bkm mutfak doğaçlama tiyatro ligi'nde izleme firsati buldugumuz ve gonullerimizde taht kuran ekip...

kalp kalp kalp

edit: sahne kadinin icin yazmistim ama isim degistirmisler artik soz kadinin
  • 3 ocak gecesi, ikinci kez gecenin birincisi olarak bkm mutfak doğaçlama tiyatro liginin zirvesine oturan doğaçlama tiyatro topluluğu. ilk kez, takip ettiğim bir topluluğun; o bunu yenerse, şu onla berabere kalırsa gibi bahaneleri olmadan çöt diye zirveye oturmasının verdiği gururu yaşamaktayım. aynı performans ile devam edip şampiyon olacaklarından hiç şüphem yok. şimdiden kendilerini tebrik ediyor, takibe devam ediyorum. *

edit: yollarına söz kadının olarak devam etmekteler.

(bkz: #112258376)
  • ne diyelim, sahne kadının!
  • dün gece kadim bir dostla yaptığımız bir sohbette aklıma geldi de, "ülkede gerçekleşen ve ekranın solundaki menüde yer alan başlıklara konu olan" tüm tatsızlıklara rağmen, oyuncusuyla, sadık seyircisiyle sayıca küçük ama her birinin kalbi dünyalar kadar büyük bir grup...

5 ay önce daha adı, oyuncusu, sahnesi, prova yeri yokken, 5 ay sonra bkm gibi türkiye eğlence sektörünün devlerinden biri tarafından düzenlenen bir resmi ligde zirveye oturmuş olan, buna rağmen gideceği yola ve yolculuğun neresinde olduğuna dair farkındalığı yüksek bir grup...

"iyi ki geldiniz! sizi seviyorum!" dedirten, "iyi ki yapmışım!" dediğim grup...
  • esasında adının sonunda ünlem işareti de bulunan ama günümüz şartlarındaki çoğu noktalama işareti gibi onu da erozyona kurban eden, aynı zamanda bkm liginin favorilerinden olduğu söylenen, parçası olmaktan gurur duyduğum türkiye'nin sadece kadınlardan oluşan tek ve bildiğim kadarıyla ilk doğaçlama tiyatro topluluğu.
  • 7 temmuz 2018 tarihinde başlayacak, üçüncü dönem yaz atölyeleri ile gerçek bir doğaçlama tiyatro emekçisi olduğunu bir kez daha kanıtlayacak olan topluluktur. doğaçlama tiyatro öğrenmek istiyorsanız, kendinize bu iyiliğini yapın, gidin atölyelerine katılın.
  • 22 aralık'ta ankara'ya geliyormuş canımlar <3
  • nihayet ankara'ya doğaçlama tiyatro
    nasıl yapılır göstermeye gelen, kadınlardan oluşan süper ekip, 22 aralık'ta l'avare'de sahne alacak.
  • birbirinden yetenekli kadınlardan oluşan * doğaçlama tiyatro oluşumu.
    yakın bir zamanda kendilerini izleme imkanı buldum, kadro eksik olmasına rağmen bu kadar artı düzey bir performans sergileyeceklerini düşünememiştim. izlediklerim arasında ezgi, seda, evren, derin, hazel hiçbirinin birbirinden kalır yani yoktu, gayet başarili ve işlerini severek yaptıkları gözlerinden belli oluyordu, böyle olunca da ortaya güzel şeyler çıkmış *
    şu yönüyle de beni benden aldı zaten , ülkede kadın cinayetlerinin baş ülkesi olarak yasadigimiz coğrafyada, kadına değer verilmeyen, kadının 3. sınıf muamelesi gördüğü canım ülkemde! böyle kadınlarımızın olmasi hayata umutla bakmama bir kez daha neden oldu, ve daha çok olmalı ki yer gök kadinla güçlü olabilsin.
    2. bolumde sahneye cikan hayal mesaisi nin sanat yönetmeni talat pamuk'un da kadınlarla ilgili konuşması takdire şayandı ve sosyal mesajı çok doğru bir şekilde iletti.
    teşekkürler sahne kadinin!
    geleceğe not: türkiye'nin her yerinde gösterilerini izleriz umarım bir gün.
hesabın var mı? giriş yap