şükela:  tümü | bugün soru sor
 • haldun dormen'in süpervizörü olduğu, izmir'de faaliyet gösteren az sayıdaki özel tiyatrolardan birisi.

  öne çıkan oyunlarından bazıları yıl 2033, kaç baba kaç ve hastalık hastası.
 • 2011-2012 döneminin kurs kayıtları 1 ekim'de bitecek olan tiyatrodur.
 • (bkz: #26086423)

  kaç baba kaç isimli oyunun açılışını bugün haldun dormen'in katılımıyla yapmış ve çok başarılı bir performansla sergilemiş olan tiyatro grubudur. oyuncular cidden harika, oyun harika, mutlaka izlenmeli. gülmekten bi ara karnım ağrıdı. her cumartesi oynanacak, kesinlikle tavsiye edilir.
 • (bkz: yıl 2033)

  ayrıca internet sitesi için buyurun;

  http://www.sahnetozu.com/
 • cimri'yi öyle bir oynadılar ki, kaçıran çok şey kaçırdı, o kadar diyorum. şimdi sıradaki oyunları da bir şehnaz oyun'muş, ilk gösterim bi dahaki cumartesi. merakla beklemekteyiz efenim.

  t: keşfettiğim için kendimle gurur duyduğum, hayatıma çok şey katan tiyatro grubu.
 • bu cumartesi papaz kaçtı'yı son kez sergileyecekler. inanılmaz bir oyun, inanılmaz oyunculuklar... bu tiyatroyu defalarca önerdim, defalarca da öneririm. o kadar iyiler çünkü. papaz kaçtı'nın son oyunu olduğu için ekstra ısrarla öneririm.

  çünkü her oyunda, her hafta ufak tefek ama sağlam değişiklikler yapıyorlar, özellikle oyunun ilk ve son haftasında olan değişiklikleri farketmek, sırf bunlara gülebilmek için bile her temsile gidesi geliyor insanın. biletlerinin inanılmaz ucuz olması da artı bir yönü bu tiyatronun. bir bilete verdiğimiz 7.5/10 liradan çok daha fazlasını hakediyor verdikleri bu emek kesinlikle. emeklerinin karşılığı daha çok oyundan sonra onlara hayran olan ve müthiş eğlenmiş, mest olmuş bir biçimde salondan çıkan seyirciler oluyor bence.

  haa söylemeden geçemeyeceğim, asıl bomba haftaya cumartesi patlayacak sanırım, çünkü yedi kocalı hürmüz'ü oynayacaklar. harika oynanacağına harika yönetileceğine emindim zaten. ama kimlerin hangi rolde oynayacağını da öğrendikten sonra emin oldum ki ortaya çıkan şey efsanevi olacak.
 • (bkz: #28074396)

  bahar noktası oyununda da harikalar yaratmış olan ekip. bu cumartesi son kez oynayacaklarmış, ve ben yine orada olacağım tabii ki, farklı ve süper düper rejileri kaçırmak gibi bir niyetim yok.

  o kadar hayran kalıyorum ki bu tiyatronun çıkardığı oyunlara, önüme gelene öneriyorum, kimse eksik kalmasın istiyorum. :/
  zaten şu ana kadar kimi sürükleyerek götürdüysem hepsi bayılıyor bu ekibe ve oyunlarına, sürekli bir dahaki oyun ne zaman diye soruyorlar, demek ki bende de bi bozukluk yok ehe.
  tebrik ediyorum oradaki oyuncuları tek tek, özellikle de yönetmeni tebrik ediyorum, hepsi harika işler çıkarıyor. verdiğiniz emeklere istediğiniz o 7.5 lira bilet parası hiçbir şey değil.

  son olarak, emeğinize sağlık tatlım. (açılay stayla)
 • deli bu tiyatro sakinleri, orası açık ve net.
  yeni oyun çıkmayacak, sezon bitti diye üzülüyordum ki, sitelerinden, facebook ve twitter hesaplarından, her yerlerden duyurmuşlar, her hafta bir tane olmak üzere, bu sene oynadıkları oyunların neredeyse hepsini ve daha fazlasını tekrar oynayacaklarmış. nasıl bir enerjiyse bu adamlarınki arkadaş, bitmek bilmiyor.

  program aynen şöyle:

  bahar noktası (william shakespeare)- 2 haziran, 20.00
  papaz kaçtı (phillip king) - 9 haziran, 20.00
  tanrı (woody allen) - 12 haziran, 1. gösterim 20.00, 2. gösterim 00.00
  yedi kocalı hürmüz (sadık şendil) - 23 haziran, 20.00
  bir şehnaz oyun (turgut özakman) - 30 haziran, 20.00

  woody allen'ın yazdığı tanrı isimli oyunun, gece gösteriminin de olduğuna dikkat çekerim. daha önce yapan var mıdır bilmiyorum ama en azından izmir için farklı ve süper bir fikir olmuş.

  bu kadar masrafsız olup da, bu kadar dolu dolu olabilen bir eğlenceyi kaçırmayın derim. tanrı dışında buradaki tüm oyunları izledim, onu da merakla bekliyorum. ve bu tiyatronun çıkardığı tüm oyunlara kesinlikle kefilim, ekşi sözlük'te gönüllü fedaileri olmamın sebebi de budur. beğenmezseniz ben geri vereceğim bilet parasını, o derece :)

  tek kelimeyle harikasınız, her şeyinizle.
 • yeni dönem oyunculuk kursu kayıtları başlamış olan tiyatro.
  izmir'in başına gelmiş en güzel şeylerden biri burası.
  burada 2. sınıfa geçmiş biri olarak, gerçek anlamda eğitim almak istiyorsanız kesinlikle bu kursu kaçırmayın derim. buraya yazılmak hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri kesinlikle. vermekte en geç kaldığım karar aynı zamanda. bünyesinde bulundurduğu herkes, istisnasız herkes o kadar iyi ki, buraya giren öğrencilerin %99'unda (istisna varsa diye 99 diyeyim de :d)buraya karşı büyük bir sevgi ve kolay kolay kırılamayacak bir bağ oluşuyor.

  iletişim için 0232 445 20 33 arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. yeri de çok basit, borsa binası'nın yanında.

  http://www.sahnetozu.com/
 • buca belediye'sinin düzenlediği buca tiyatro günleri'nde ücretsiz olarak oyunlarını sergilemekte olan tiyatro. son olarak yarın bahar noktası'yla kapanışı yapacaklar. hasan ağa parkı'nda, saat 20.30'da.
  ayrıntılı bilgi için;

  http://www.izetaj.org/…-gunleri-23-30-agustos-2012/