aynı isimde "şahsiyet" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
1750 entry daha
  • diziyi arkadaş tavsiyesiyle izleyip bitirdikten sonra hakkında konuşabilmek için biraz bekleme ihtiyacı duydum. fikir, görsellik, bazı detayların işlenişi iyiydi. en başında, eski tip yazı şeritlerini (adı bu değil muhtemelen) görünce bitmiştim, zira ben çocukken abim bir yerde adımı bu şeritlere yazdırmış defterime isim etiketi olarak bu şeridi yapıştırmıştım; üstelik bunu diziyi görene kadar hiç "hatırla"mıyordum bile. tam proustyen bir andı! bu arada, diziyi konuşmadan en güzel anlatan kısmı jeneriği bana kalırsa; renkler bile anlamlı.

gelelim kararsız kaldığım kısma. baştaki bölümlerde haluk bilginer hariç oyunculuklar ve konunun ilerleyişi vasattı. tipler karikatürdü, hele o kamburalılar. sonraki bölümlerde işlenen konuyu öyle "duyarlı", öyle herkesin koşulsuz hak vereceği bir noktaya taşıdılar ki netice tam kör gözüne parmağım bir şey oldu. bir kurgu ürünü, mesaj kaygısını (bu mesaj çok haklı bile olsa) göze sokmaya başladığında; kurgusal özgüvenini yitirmiş gibime geliyor benim. bu elbette kişinin beklentisiyle de alakalı. bir yeşilçam filminden, bir sanat filminden, vakit geçirmelik bir polisiyeden beklenen hep ayrı.

malzememiz iyi ama bir türlü helvanın kıvamını tutturamıyoruz.
  • --- spoiler ---

--- spoiler ---

isterdim ki cemil’i hallettikten sonra savaş’ın araştırdığı pisliğin peşine düşsün.

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • dizinin son 4 bölümü az önce bitti ama 3 kuruşluk motivasyonum vardı o da bitti!

tarihler, olaylar, yangınlar ve diğerleri neler hatırlattı neler. uyumayıp dik gözlerini tavana, bunları düşünüp kafaya tak şimdi de... ooooooffff canım sıkıldı, sinirim bozuldu :/

unuttuğumuzu da unuta unuta bakalım nereye kadar gidebileceğiz...

https://youtu.be/gdq7l8hsusq
  • çok çok kötü yazılmış bir dizi.

arkadaş zaten internet dizisisin, süre açısından rahatsın, bölüm açısından rahatsın. otur adam gibi yaz şunu lan. her bölümde bir sürü mantıksızlık, iğrenç diyaloglar, ne bok yediği belirsiz yan karakterler. agah bey'in torunu ve kızını komple diziden çıkar (ki bunlar dizinin yaklaşık %30'u) hikayede hiçbir şey eksilmiyor. bu nasıl bir amatörlük anlamak mümkün değil.

bu dizi bedava izlenebildiği için bu kadar övgü aldı bence. masum gibi, sıfır bir gibi paralı olsa insanlar "bu salak şeye para mı vereceğim" diye isyan ederdi muhtemelen.