aynı isimde "şahsiyet" başlığı da var
2023 entry daha
  • verdiği mesajlarla, özellikle şu milli maç olur unuturuz sözü ile birlikte, genel olarak bakacak olursam gayet güzel bir dizi olmuş. yok 5. bölümde kapattım, yok zaman kaybı diyenler daha ne bekliyorlar anlamış değilim. napalım gidip erkenci kuş falan mı izleyelim? en iyi türk dizilerinden bir tanesidir şahsiyet.
  • son dönemde izleyip de beğendiğim tek türk dizisidir. final bölümüyle ağzıma zıçmış bulunup, neden cansu dere mk dedirtmiştir.

edit: imla
  • (*entry kenardaydı. yeni yazmadım)

az önce bitirdigim, hayatımda izledigim en güzel birkaç diziden birisi. ekip buraları okuyorsa eger hepsinin emegine saglık böyle bir diziyle bizi buluşturdukları için.

gelelim şahsiyet'e. üzerine söylenecek o kadar çok şey var ki nereden başlasam bilemiyorum. spoiler da olur mu bilmem ama direkt yazacagım. bu dizideki bütün kadınlar ve başlarından geçenler bu ülkenin bir gerçegi malesef. taciz, tecavüz, cinayet, mobbing, aşagılanma hepsini biz bu ülkede malesef kadın olarak her yaşımızda yaşıyoruz, ülke gerçegi bu çok üzgünüm ki. dizideki bütün kadınların hepsinin başından bir olay geçti aslında. diziyi izlerken ben de 13 yaşındayken yaşadıgım bir olayı hatırladım. evet unutmuştum ve dizi sayesinde hatırladım. evimize çok yakın bir bakkal vardı, adam 60 yaşlarındaydı sanırım. oradan her alışveriş yapışımda para üstünü verirken elimi okşardı. birkaç alışverişten sonra bir daha o bakkala gitmedim alışveriş için. diziyi bitirirken adamın yüzünü öyle net hatırladım ki şok oldum beynimin bu olayı bilinç altına gömmesine. evet insan bazı anları zihninden siliyor, agah bey'in de dedigi gibi delirmemek için belki de. dizinin unutma hastalıgını merkeze almasının bir nedeni de buymuş gibi düşündüm ben. evet milletçe zaten her olayı unutuyoruz, herkesi çok kolay affediyoruz ama nevra'nın da yaşadıgı kötü anları unutmasını ben çok normal karşıladım.

kadınlar, bizim gibi cografyalarda malesef unutarak akıl saglıgını koruyabiliyor sanırım. sonuç olarak çok güzel bir diziydi. sabahtan akşama hakkında atılıp tutulan kadınlara biraz empati yapabilirsiniz belki diziyi sindirerek izlerseniz.
2530 entry daha
hesabın var mı? giriş yap