aynı isimde "şahsiyet" başlığı da var
  • turk dizileri standardinin baya baya ustunde bir yapim. ilk uc bolumu nefes aldirmadan, bazen kahkaha attirarak, bazen hassiktir cektirerek, bazen de yok la bu kadar da ucmayin deditterek izletmistir.
  • bize farklı bir şeyler anlatmaya gelmiş dizidir.

geç saatte izlememe ve durgun ilerlemesine rağmen uykumu getirmemiştir. karakterleri sürprize çok müsaitmiş gibi geliyor.
  • haluk bilginer'in yardırdığı dizidir. ayrıca dizinin çekim teknikleri, renk tonları, kurgusuna, senaryoda hakan günday olmasına, jeneriğine, kısacasına her şeyine ba yıl dım sevgili sözlük yazarları. izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

umarım diğer karakterlerin hayat hikayelerine de biraz daha fazla inerler. diğer karakterlerde parlayacak ve parlatacak oyunculuklar fazlasıyla var.
  • herkes türk dizisi için fazla iyi demiş ama bence bir yabancı diziye göre de çok iyi. yukarıda bir arkadaş söylemiş, rastgele herhangi bir anın ekran görüntüsünü alın, walpaper yapın, garipsenmez. sahneler öylesine özenli, öylesine doyum içeriyor.

kinyas&kayra aşığı benim için ise yazarın hakan günday olması bambaşka bir mutluluk.

yolları açık olsun, rtük engeli onlara hiç uğramasın. amen
  • daha iyileri de olacak elbet.
  • --- spoiler ---

ilk bölümlerden daha'ya göndermeler yapılan dizi.**

sanırım daha çok göreceğiz bu tip göndermeleri.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ben niye gidiyorum onlar gitsin benim soy ismim beyoğlu (bkz: haluk bilginer)

--- spoiler ---
  • sözlükteki entryleri görünce fi gibi bir balon olduğunu düşünüp meraktan izledim.
    ilk 5 dakika görüntü yönetmenini ve yönetmeni tebrik ettim
    ilk 10 dakika senaristi ve haluk bilginer’in oyunculuğunu tebrik ettim ve daha sonrada ön yargımdan dolayı kendime kızdım. bu dizi gerçekten hayatımda izlediğim en güzel dizilerden biri. senaryosu, çekimleri, oyunculuklar gerçekten çok üst seviye ve bir çok yabancı diziden bile daha iyi. böyle işlerin hep devam etmesini diliyorum ve dizinin yeni bölümlerini heyecan ile bekliyorum.
  • ilk defa bir türk dizisinde nbc hannibal potansiyeli gördüm. kesinlikle tüm sözlüğüm top 10 dizi listesini sarsar bu dizi, aşık oldum.

nevra elmas isimli karakterini ilk gördüğümde aklıma eve dallas gelmişti, nora roberts kitapları gibi chic flick-polisiye karışımı yapımlarla alakasız ve katlarca daha kaliteli bir yapım bu dizi. ama neyse sonuç olarak, ismi de fiziksel özellikleri de eve dallas'ı hatırlartıyor cansu dere'nin karakterinin. gerçekten nora roberts kitaplarıyla karşılaştırmıyorum, utanırım karşılaştırmaya.
    --- spoiler ---
    abi gore filan herşeye gelirim ama hayvan ölümü ile başlamanız içime oturttu. offf, o suçluluk duygusu yok mu hele? bir hayvan veya bir bebek gibi sana muhtaç bir canlı olunca bakımında insan hergün zaten o korkuyla yaşıyor, kabuslar görüyor ya yanlış bir şey yaparsam diye. bile bile insan öldürmek hiçbir şey kalır.
    ama gerçekten çok dehşet güzel.
    --- spoiler ---
  • böyle büyük bir ustayı hem izlediğim hem de alışılagelmişin dışında bir rolde izlediğim için ayrıca mutlu oldum.şimdilik dizi süper gidiyor umarım bu şekilde devam eder. özellikle agah beyin kurbanlarıyla konuşmaları çok etkileyici

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap