şükela:  tümü | bugün
  • spoiler olabilir.

gündemde emre garibim çocuğun trajedisi de varken şunu anlatmak istiyorum. diziyi izlerken ne abartılmış amq dedim. sonrabu tür olayları araştırınca taşın altında trilyonlarca böcek çıkması gibi bir sürü olaya ulaştım. baya baya gerçekleri anlatıyordu. tek bir eksikle.türkiyede namuslu bir adamın çıkıp şunları kurşuna dizme olayı yok. bir dexterımız bir agah beyoğlu'muz yok. bilmiyorum belki vardır sonuçta haberlere katil olarak yansıtılıyor her zaman. ha olduğunda bir tacizciyi olduren adama suclu gozuyle bakmam ben.

birşeyi anlamıyoruz. adalet böyle teklerken infazların en büyük işlevi işlemez olur. herkez infazların caydırıcılık olduğunu düşünür. aslında kamunun yüreğinin soğuması için yapılır. en büyük amacı budur. suçlu zaten suçludur ve ceza suça eğilimi olanı büyük oranda durdurmaz. ama insanların yüreği soğumazsa kendi adaletini sağlar. yapılan araştırmalarda görülen tam olarak budur. bir suçlu infaza rağmen suçu işler ama sıradan bir vatandaş ancak kendini çaresiz hissederse kendi adaletini sağlamaya çalışır.