şükela:  tümü | bugün
 • yakın zamanda türk gençlerinden beklediğim olasılıktır. türkiyede peynir ekmek gibi satılır. armuta bitcoin desen alacak cahiller var.
 • kafa karıştırıcı bir konu.

  sahte birşeyler yapıp satmak anlamında söylemiyorum tabiki. yani bir yazılım aracılığıyla sahte kripto paralar üreterek reel bitcoin pazarına sokmaktan bahsediyorum. takdir edersiniz ki böyle birşey kripto para borsasının sonu olacak ve olağanüstü satışlarla bitcoin borsalarına elveda dememize sebep olacaktır. böyle birşey teknik olarak mümkün müdür? teknik bilgilere sahip birileri kamuoyunu aydınlatsa ne güzel olurdu.

  çok sert vurmayın arkadaşlar, sözelciyim ben.
 • şu bitcoin biraz daha halka insin zaten haberleri gelmeye başlayacaktır.

  çok teknik girmeyin mevzuya, açıkçası sahte bitcoin mevzusunda yazılım, hack vs ziyade çinden getirtilebilen şunlarla alakalı mevzular çıkacağı kanaatindeyim.

  neticede sarı çakmağı, altın külçesi diye yiyenlerin vatanı burası
  http://www.milliyet.com.tr/…aman-yerelhaber-498312/
 • basitçe; bitcoin herkese açık ama şifreli bir hesap defterinden başka bir şey değil arkadaşlar. orada "şu cüzdan şu cüzdana şu kadar bitcoin yolladı" bilgileri var. oradaki tüm kayıtlardan sizin cüzdanınızda ne kadar bitcoin olduğu hesaplanıyor. güvenlik önlemleri sebebiyle araya var olmayan işlemler sokamıyorsunuz, çünkü her bir işlemde tüm hesap defterinin geçerliliği denetleniyor.
  yani bitcoin'in sahtesi diye bir şey olamıyor çünkü bitcoin diye bir şey aslında yok. haydaa. ama öyle yani.
 • mümkün. ama bunu yapmak için tüm bitcoin ağının yüzde 51'ini ele geçirmek gerekiyor. ve bu da neredeyse imkansız bir şey. zaten yüzde 51'i ele geçirildiği an bitcoin değersizleşeceği için her türlü anlamsız.
  böylesi basit ama kesin bir çözümü üreten satoshi nakamoto'ya şapka çıkartmamak mümkün değil. adam bir şeyi hem herkesin gözü önüne sürüyor, hem de onu dünyanın en güvenli parası haline getiriyor. (tabi cüzdanı çaldırmak dışında)
 • blockchain mantığını bilirseniz bunun pek mümkün olmadığını göreceksiniz. bu tarz kripto paralar blockchain denen ve paraya yeni bi tanım getiren bi algoritma ile çalışıyor. herhangi biri dünyanın herhangi bi yerinde coin transferi yaptığında bu bilgi dünyanın her yerindeki bu paraya ait serverlarda işleniyor. yani sizin bu para ile ilgili sahte bi üretim ya da hackleyerek başka hesaplara para aktarmanız için tüm dünyada bu bilgilerin tutulduğu bilgisayarları hacklemeniz lazım. bu da pek mümkün görünmüyor. bu nedenle blockchain çok güvenli bi yöntemdir.

  (bkz: blockchain)
 • ben böyle olayların henüz türkiye’de olmamasına şaşıyorum

  adam mis gibi jetonu sokakta bitcoin diye satmış
  şahane fikir
 • bu millette kısa yoldan köşeyi dönme hevesi oldukça her şey mümkündür demek istedigim olay. banker kastelli imar bankası jet fadıl ihlas kombassan mega holdings çiftlik bank hepsi birbirinden bağımsız gibi gözükse de temelinde aynı motivasyon vardır.
 • kardeş sen blockchain e yönel. blockchain iyidir, kafa açar 8-)
 • (bkz: coinfeiter)