şükela:  tümü | bugün
 • muhtesem savcilarimizin isim benzerligi ile bylockcu diye tutukladigi birisini mahkemede kendini savunurken dinledigim icin sasirmadigim durumdur. itirazi sonrasinda duzeltilmis diye duydum ancak adamin 9 ay iceride kalmasi geri odenmiyor maalesef.
 • "darbecilerden neden bu program çıkmadı veya darbe günü konuşmalar neden whatsup üzerinden yapıldı..offf şu gündemi bir türlü takip edemiyorum"

  demiş bir başka zeki ama artniyetli yazar.

  adamların darbeyi öne çekmelerinin sebebi ifşa olmaları zaten. yaş'da tasfiye olacakları kesindi. bylock, eagle... baktılar sıçıyolar gözü karartıp whatsapp'a kadar inmişler
 • sözlükteki kripto fetöcü piçler tarafından "o listeler % 99 doğru" denilerek savunulan listelerin haberidir. o piç kurusu kripto fetöcüler aynı zamanda aktrol olup bizim vergilerimizle binlerce lira maaş almaktadırlar. yani hem zananında fetönün koynunda yıllarca kalmışlardır hem de şimdi anti fetöcü takılarak senin benim vergimle troll olarak maaş almaktadırlar. anasını gerçek troller sikesice bu göt lalelerinin troll olarak aldıkları her kuruş maaş burunularından fitil fitil getirilecektir. domuz gibi biliyorsunuz, bizlerin fetullahla, fetöyle hiç bir zaman bir ilişkisi olmadı. okullarına gitmedik, evlerinde kalmadık, bankalarına para yatırmadık, cemaatleriyle içli dışlık olmadık. bunları hepsini siz akpliler yaptınız zamanında. şimdi de kendinizi gizlemek adına yemediğiniz herze kalmadı. büyükleriniz kendini kurtarır ama sizler eninde sonunda bizlerle karşı karşıya kalacaksınız.

  ayrıca o yaptığın gülücüğü götür ananın amına sok.
 • yazıktır.
 • anlatamazsın kardeşim. bu orospu çocuklarına laf anlatamazsın o yüzden laf dalaşına girme. herhangi bir ak ite hak adalet falan demekle nefesini tüketme. onlar çobanlarının gösterdiğine terörist der gerisini bırakırlar. harcadığın zamana yazık.

  gündem olup patlatılması gereken bir rezil olaydır ayrıca. zamanında ergenekonda nasılsa şimdi fetö bokuna yine olan bize olacak anlaşılan. bu orospu çocuklarına laf anlatmaya çalışmak yerine birleşip kamuoyu yaratmak lazım.
 • bylock google marketten rastgele indirilip hadi karı kız bulalım tarzı bir program değil.
  yıllardır zaten marketten indirilemiyor.
  zaten fetö cüler bu programı indirmek yerine telefona usb yada başka yollarla yükleyip güncelleme programını indirip birde farklı paket şifreleri yükleyerek kullanabiliyor.
  ayrıca yüklemeden sonra yine şifre ile kişileri ekliyor yada gruplara katılabiliyor.
  şimdi bu bylock gibi kesin delil içeren programdan madurlar üretmek bylock delilini sulandırmak anlamına gelecektir ki fetö cü sahtekarların istediği bir kamu oyu algısıdır.

  bylock server şifrelerinin kırılması ve hatırı sayılır mesajlaşma içeriğine ulaşılması bylock çuları korkutmuş ve deşifre olmuşlardır.

  ifşa olanların yalanlarına alet olmayınız. bylock çular sıçmıştır. devletimiz gereğini yapacaktır
 • medya dünyasında kimlerde bylock var acaba?

  tahminleri alalım.
 • kaynakta geçen mühendis arkadaş neredeyse sadece bylock yazılımından bahsetmiş ki bi pek anlamlı değil çünkü inceleyen kişi ilk başta network loglarını baz almak zorunda tib kayıtları muteber değil diyelim operatörler 2 yıl boyunca bağlantı kayıtlarını zaman damgası eklenmiş şekilde saklamak zorunda buda 15 temmuz 2014 kadar olan kayıtların elde olması demek.
  ayrıca dünyanın hiçbir yerinde ticari vpn hizmeti verip bulunduğu ülkedeki kanunları sallamam kayıt tutmam diyecek vpn yoktur ama vpn kayıtlarından pek bişey çıkmayacaktır.
  illaki bundan daha önceki kayıtlarda sağda solda duruyordur burası türkiye malum.fetö incelemesi başlayınca 5 yıldan fazla tutulması kanunen yasak olan 10 yıllık hts kayıtları(telefon) ortaya çıktığı iddia edildi.

  mit dediginiz kurum cgnat denen olaydan haberi olmayan bir kurum yazdığı teknik raporlara pek de kale almamak lazım.zaten ilk mit listelerinde kopan kıyamet btk işin içine girince anlaşılmıştı.
  elinizde devasa bir data varsa bunun analiz etmek için bile kılavuz gerekebilir -kıçı kırık haritada bile lejant vardır-, gel görki avea' nın kendi kayıtları hatalı tutulmuş.
  mitin sunucuyu fiziksel olarak ele geçirdiğide haberlerde geçiyordu, ayrıca sunucuya uzaktan erişim yoluylada bağlantı sağlandığı geçiyordu haberlerde bu durumda low level format yada wipe işlemi yapılmadığı sürece disklerden recovery(yazılımsal + donanımsal) ile dünya kadar data kurtarılabilinir.

  gelelim zurnanın zart dediği yere adamın elinde belli bir ip ye giden data paketlerinin kayıtları hatalı/eksik olarak mevcut, mevcut hatalı tutulmuş cgn logları yeniden yapılandırılıp eşleştirilince doğruluk payı %90-95 civarında olacaktır.ki bu işlemin duyduğum kadarıyla yapılması 2-3 ay sürmüş.

  bu hal ve şerait içinde kayıtlar hatalı benim alakam yok diyenin anlarım ama yok bylock şöyle markette vardı bıdı bıdı savunan adama sorarlar hayırdır???hani senin alakan yoktu??
 • simdi bir arkadasim ekolunden birseyler anlatayim size. ilk liste 250 bin kisiyi iceriyor. bu listenin yanilmiyorsam bir yarisini eliyorlar. nasil oluyor derseniz, bylock'a uc ve uc defadan az girenleri liste disina birakiyorlar. gerisini de iceri almaya basliyorlar.

  simdi, eger bylock, orgut uyeligine delilse, uc defa girenle 40 defa giren arasinda ne fark var? adam bylock'u indirmis, uc defa girmis. ismail saymaz'in keynes soyadli adamla yaptigi roportaja gore, adam, bylock fetoculer ya da fethullahcilar her ne haltsa onlar icin yapildi diyordu. simdi burada adaletsizlik var. neye gore bir, iki veya uc defa bylock'a giren orgut uyesi degil de mesela 10 defa giren orgut uyesi.

  bir noktada, benim arkadasim avea hatta sahip ve avea birden fazla kisiye ayni ip'yi vermis. mit de bu listeleri alirken indirmeye ve kullanmaya gore degil ip'ye gore listeliyor.

  sonuc olarak, o listelerde inanilmaz hatalar var. arkadasimi cok uzun yillardir taniyorum. cemaatlerle, tarikatlarla, fetolerle, ketolerle isi olan bir adam degil. ama gel gor ki gumburtuye gitti cocuk.

  not: onun aktardiklari kadar yazdim. hata varsa veya ek yapilacaksa eklerim, sizlerin de bilgisi olur.
 • cemaat'e karşı en sağlam delil olan bylock'a karşı bir başka sulandırma denemesi başlığa konu önerme