• didim'in cok yakınında akbuke dogru giderken caprice otele gelmeden once okaliptus tesislerinin yanında uzunca iskelesi olan güzel manzarali yer, ortam. akbuk koyu icerisindedir. bodrum hava limanına yarim saat ya da 40 dakika mesafededir. akdenizin bir ucundan baslayip cogu ege sahillerini dolasmis biri olarak gordugum en enteresan denizine sahiptir diyebilirim. metrelerce yurursunuz deniz hala dizlerinizdedir bir ara gogsunuze gelir yine metrelerce yurudukten sonra dizinize iner daha sonraki adimlarinizda boyunuzu asar su. basinizi geri cevirdiginizde de kumsalda guneslenen insanlari secemez olursunuz. etkileyici parlaklikta temiz bir denize sahiptir. sabah gunes dogarken kimsecikler de yokken sahte cennete gidip iskelede ruzgarin esintisi bedeninizi oksarken manzarayi izler bu cennetin neresi sahte dersiniz.
  • hasan sabbah' ın uyuşturucu maddeler sayesinde müritlerine gösterdiği cennettir; huriler vardır içerisinde, her yer inanılmayacak kadar güzeldir. müritler de kanar buna, inanırlar cennette olduklarına. akabinde istediği her şeyi yaparlar hasan sabbah'ın; kah bir kayanın üzerinden kendilerini boşluğa bırakırlar, kah gidip suikast düzenlerler. hepsi aynı cennete bir defa daha gidebilmek içindir.
  • didimin oralarda, akbükte bir plaj-disko falan filan. mekan iyidir, plaj da iyidir, fiyatlar fahiştir. hepsini geçiyorum, personel efsane rezalettir. servis yapan elemanın terbiyesizliklerine artık katlanmayıp, haddini bildirmek için tartışmaya çalışır en son müdürünü sorarsınız, "müdür benim ulan" diye cevap verir. sonra gider şefini bulursunuz, yalan söylediğini bir çırpıda "işte şefim bu" diye açığa verir, akabinde kendisinden daha terbiyesiz bir şefle karşılaşırsınız. üstüne üstlük bu bir kadındır da. müşteri, müşteri memnuniyeti, işletmecilik, terbiye ve üslup konularından bihaber yaşayan bu insanlar, utanmayıp, arkadaşlarınızla sizi birbirinize düşürmeye bile kalkarlar.

hemen yanındaki plaj işletmesinde yemekler üçte biri fiyatınadır. içecekler 1-2 tl dolaylarında daha ucuzdur. şezlonglar ücretsizdir. şezlongların üzerindeki puflar için servis elemanı gelip size "bunları sadece şezlongu kiralayan kullanabilir, haberiniz olsun, akıllılık etmeye çalışmayın" deme cüretinde bulunmak yerine, yandaki plajda, al abi hepsi senin derler.

(bkz: adına kodumun işletmeciği)
  • 14 yaşimdan beri gittiğim didimin, 17 yaşımda bana tanıştırdığı didimin incisi akbükün birincisi olan mekan.
    bodrumda marmariste yaşanan cilgin gecelere,bire bin katilarak anlatılan çapkınlık fantazilerine inat, bendenizin bu cinnet mekanda street-hop oynayarak vietnamla oyunu bitirmeye çalıştığımı hayal meyal hatırlıyorum..

silemedim bi türlü hafızamdan..hakkaten sahte bi cennet...
  • inanılmaz güzel kumsala ve denize sahip yer. deniz taşlık olmasın, hemen derinleşmesin, yosun olmasın, temiz olsun diyenler için birebir.
  • onca çalışma ve konserlerine rağmen dağılmış grup. yazık oldu.
  • genelde sevildiğinize ve sevdiğinize inandığınız anlarda, iki kişilik yaratıldığına inanılan düş..

güzeldir, çok hem de. mesela, elma şekeri gibi güzel. hiç bitmemecesine elinizden bırakmak istemediğiniz o elma şekeriniz kadar; elbette. ama bir gün -hep gelmiştir ve gelecektir- düş kaybolur.

hani o sizin sahtenizde, beyaz yumuşak bulutların üzerinde sarmaş dolaş uzanmışsınızdır sevdiğinizle. cennet bu ya, bir yandan elma şekerini çekiştiriyorsunuzdur birbirinizin dudaklarından, bir yandan karar veremiyorsunuzdur, elma şekeri mi güzel, sevdiğinizin dudakları mı. ve misal, elinizden ansızın o elma şekeri düşüverse? hani o yağmur sonrası kokusunu çok sevdiğinizden sırf, cennetinize kattığınız toprağa. düşmenin sesi nedir? tıp! işte o anda elma şekeri-(niz) tüm güzelliğiyle birlikte kaybolmaz mı. olur.

artık kirlenen şeker mi cennet düşünün sahteliğini suratınıza çarpar, dağılan bulutunuz mu, bilemezsiniz. ama çarpar suratınıza sahtelik.. belki ellerini nereye koyacağını bilemeyip dudağını büzen sizsinizdir sahte olan. ne malum? belki de başka bir bulutta sizden uzaklaşan, aslında sizin bile; bulutta biriyle uzanmayı mı, onun yanında olmayı mı düşlediğinize karar veremediğiniz o sevgili! kimbilir..
    belki de hiç bi zaman hangisi olduğu bilinmeyecektir, ama dedim ya bi zaman, mutlaka gelen o zaman işte, hepiniz, sahte olursunuz cennet gibi. kaybolursunuz demiştin, bunun nesi sahte? welcome to the real world..
  • (bkz: sarı cennet)
  • (bkz: beyaz yalan)
  • demir demirkanin demir demirkan albümünde bir sarki ismi.
hesabın var mı? giriş yap