şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir insanın ne kadar boş, çaresiz, aciz olduğunu gösterir.

kendisi olarak kabul edilmeyeceğini bilen zavallının başka başka isimler ve çalıntı fotoğraflarla instagram’da facebook’ta profil açıp hayata sızmaya çalışması. allahım sabır ver..

size aitmiş gibi eklediğiniz fotoğrafları görsellerde aratınca kimden çaldığınız belli oluyor üstelik.

yapmayın, ayıp.
  • asıl hesabı bile olmayan beni şaşırtan durumdur.
    işiniz gücünüz yok mu sizin.

t: sapıklığın bir çeşidi
  • ayrıca ağır işsizlik durumu söz konusudur.
    şahsen ben bırak sahte hesabı kendi hesabıma bile fırsat bulup giremiyorum.
  • ben yapmıştım bunu... ama sözlükte yapmıştım, başka yerde değil. yok, öyle bahsettiğiniz gibi işsiz veya ergen de değilim lan.

çok farklı, değişik, ilginç ve beni bu nickimle tanıyan bir yazara, farklı bir nickle mesaj atmıştım. niye yapmıştım hala anlamlandıramıyorum ya neyse. bi süre mesajlaştıktan sonra, bu kişi beni enseledi ve; yeni aldığı koltuk takımını cırmalayan komsunun kedisi gibi, ensemden iki parmağıyla tuttup kapının önüne koyuverdi. o nasıl bir mahcubiyet, o nasıl bir rezalet anlatamam... bir insanın sesi korkudan, heyecandan içine kaçar bilirim, ama yazdığı yazı da kaçıyormuş ya la, onu da anladım, o derece yani...

hala nasıl enseledi anlayabilmiş değilim ama... kendisine de dedim; "sen git hollwood filmlerine dedektif yazıl" diye. buradan eğer okursa bu entryi-ki hiç sanmam- bir kez daha özür dilerim. ama kimsenin böyle bir işe kalkışmamasını da şiddetle salık veririm.
  • boş hesapla sahte hesap arasında devasanın devasası fark vardır. yukarda bir arkadaşın dediği gibi sapıklık boyutu olanlar var. bunun en ileri boyutunu duydum, gördüm. hangi insan evladı kolpa hesaplarına kolpa anne, baba vesaire hesapları yapar? bunları öyle iki üç fotoğrafla da geçiştirmemiş. tek tek tonlarca fotoğrafı titizlikle seçip çalmış. idealindeki anne, baba, arkadaşları yapmış. bunlarla like'lar, diyaloglar gerçekleştirmiş. tonlarca hatuna özel mesajdan sarkmış. yaşlısını, gencini, zayıfını, şişmanını doldurmuş. yüzünü göstermek zorunda kaldıklarına makul bir hikaye uydurmuş. akıllı telefonum yok diyerek yüzünü cam'de göstermeden seks hikayelerini yazışarak anlattırdıkları olmuş. anlattırma yöntemi de kıskanmakmış. çabuk anlat hadi, nerene dokundu önce diye kıskançlık krizlerine girermiş gibi bu hikayeleri zevkle dinleyip osbir malzemesi yapmış. allah ıslah etsin.