şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dolandırılan kişi muhtemelen mahkeme ile parasını geri alacaktır. zira kendisinin olayda bir suçu yok. olay tamamiyle sahte ehliyet ile işlem yapan operatörün suçu.
  • şüphe ile yaklaştığım haber.

    why? because... geçen sene avea'dan turkcell'e geçiş yaptığımda hem akbank'ın hem de garanti'nin atm sine gidip sim blokesini kaldırmıştım. sim blokesi her türlü sim kart değişmesi durumunda bankalar tarafından uygulanan bir sistem. çalışma detayını bilmiyorum, artık operatör mü bankaya haber ediyor ya da banka sim'in bilgilerini mi takip ediyor bilmiyorum.

    sen operatör değiştirmişsin hacı ondan sim blokesi oldu demeyin. why? because... hatunun sim kartını micro sim ile değiştirdiğimde de banka sim blokesi koydu. yine atm ye gidip bu blokeyi kaldırmıştık.

    yani böyle bir sistem var. inşallah mağdur olan kişilerin mağduriyeti kısa sürede giderilir... çok üzücü bir durum...

    edit: kıçımla okumuşum... haberde "olayı anlatırken hesabımdaki parayla beraber 40 bin lira kredi çekildiğini ve kredi kartımdaki bakiyenin de tamamen kullanıldığını söylediler." şeklinde bir bilgi var. ben internet bankacılığı zannettim. sanıyorum gişeden yapıldı olay. daha fena yahu...