şükela:  tümü | bugün
  • atilla yeşilada'nın kriz goygoycularına nakış nakış giydirdiği yazının başlığı.

--- spoiler ---

muhalif olmaktan önce tanrı korkusu gelir. akp’yi zalim ve adaletsiz olmakla suçlayanların haklı olması için önce her saniye, her kelime, her satırlarını tevazu, tolerans ve ahlak terazisine vurup vicdan denen o insafsız mahkemeden beraat kararı almaları gerekir.
    --- spoiler ---

http://www.paraanaliz.com/…n-sisteme-guvenin-25213/
  • neden? muhalif oldukları kişiler her saniye, her kelime, her satırlarını tevazu, tolerans ve ahlak terazisine vurup vicdan denen o insafsız mahkemeden beraat kararı almış kişiler mi?
  • söz konusu makalede elvan aktaş denen fetöcüye giydirmiştir sayın f.ö.ş.
  • adamın yazdığı şu, abartmayın lan bankadaki paranıza el konmaz. e zaten öyle bir iddiada bulunan yok şu anda, devalüasyon yiyoruz bildiğin hem de saçma sapan politikalardan dolayı.

bizim salağın anladığı şu, kriz yok yea. aynı dallamaya doları bana 3,5 liradan satsana desen ana avrat küfreder tabi de kafa yok ki anasını satayım altı ayda yüzde yirmi kaybın kriz olduğunu anlasın. ticaret yapmaz ki ortamda patlayan çekin haddi hesabı olmadığını görsün, mal alıp işledikten sonra üç ay vadeyle satışta sadece malı bile yerine koyamama riski olduğunu bilsin.

nakış nakış giydirmişmiş, te be gobel, sen yalaksın diye kışın doğalgaz faturası götüne kazık gibi girmeyecek zannediyor olabilirsin de, girecek be paşam. cebindeki para eriyor durduğu yerde hala mı yalaklık yahu.
  • ilk bakışta, çiftlik bank sloganı sandığım vecize.
  • somut koşullar altında isyan ettiğinizde ahlak terazisine koyacağız insanları.
    zulme karşı susan neydi?
    dilsiz şeytandı.
  • liberal olduğu söylenen ve çözüm olarak ilk iş kıdem tazminatına göz koyan adam ne diyecekti?

sisteme güvenmeyin mi? bunu dahi kriz goygoycularına giydirmek şeklinde pazarlayan adam yeşilada'nın diğer dediklerini okusun.

"krize girdik ve bundan artık kaçış yok." bunu demese zaten hiç ciddiye almaz kimse, bunu dedikten sonra mümkün olduğunca dümen kırıyor işte.
  • muhalif kelimesinden oldum olası nefret ediyorum,resmen zihinde yaptığı tek çağrışım olumsuzluk evet aslında anlamı da buna yakın ama bu anlam bir şekilde olumlu sonuçlar doğurabilecekken,olumlu sonuçlar için muhalif kişilikler önemliyken bu ülkede bu kelimeyle zor arkadaşım,ben yaptığın hizmetin çalışmanın daha iyi olmasını istiyorum ve olabileceğini bir şekilde kanıtlıyorum sana yollarını gösteriyor,hem sen hem ben kazanalım diyorum ama yok aldığımız cevap -bu muhalif tavırlarla ilerleyemeyiz-
    hay ben senin muhalif-muhalefet kelimene,şunu değiştirelim arkadaşlar çok ciddiyim değiştirilmesi gereken şey bu kelime.dilin gücü çok önemli bir çok şeyi bu kelime yüzünden en baştan kaybediyoruz.
    mesela ;
    zekası kıt insanlara yol gösteren eşsiz insanlar,yemin ediyorum şu muhalif kelimesinden daha çok iş yapar bu memlekette.
  • sisteme güvendikçe insanlar fakirleşiyor. cumhurbaşkanı konuştukça, dolar ve faiz inecek dedikçe dolar ve faiz artıyor. tüik, enflasyon ve işsizlik rakamlarını çarpıtıyor. markete gittiğimizde gerçek enflasyonu görüyoruz. yani sisteme güvenmek için bir sebep göremiyorum şahsen. o nedenle herkes kendini kurtarma derdinde. ayrıca somut verilerle ekonomik durumu izah etmek sahte muhaliflikse, varsın sahte olunsun.