şükela:  tümü | bugün
  • izmir'de birkaç yerden duyulan teşebbüs.

aşağıdaki gibi bir yazı ile paylaşılmış olup veli arkadaşlarımızdan da aynı olayları duymamızla şok olduğumuz durum.

çocuklarını servisle okula gönderen ailelerin dikkatine!!!!!
    sokaklarda, apartman önlerinde plakasız servis araçları, ufak bir keşif yaptıktan sonra, özellikle yanında velisi olmayan çocukları gözlerine kestirip, servis yolda bozuldu bizi gönderdiler diyip çocukları servise bindirmeye çalışıyorlarmış.lütfen tüm tanıdıklarınıza aktarın. çocuk hırsızları akıl almaz yöntemler buluyor. çocuklar saf ve temizdir hemen kanarlar. çocuklarınızı yalnız başına servis bekletmeyin.
  • suçu ve suçluyu övmek, suça teşvik suç olmasa bunları yakalayacaklara onlara uygulamaları için güzel önerilerim olurdu ama suç olduğu için susuyorum.
    organize ve random çocuk kaçırmanın tek bir sebebi olabilir o da organ mafyasıdır.
    böyle ahlaksız vicdansız orospu evlatları ortada rahatça dolaşıyor ise polis de gerekeni yapıyodur diye umuyorum. yapıyodur değil mi?
    bak sinirim zıpladı gece gece...
  • adana’da bunu yaşayan annenin, whatsapp’dan yolladığı ses kaydı var. “ben urku’nun annesiyim” diye başlıyor konuşması ve servis ile çocuğunu kaçırmaya çalıştıklarını anlatıyor. dikkatli olmakta yarar var.
  • aynı konunun dün batıkentte (ankara) bugün de etimesgutta yaşandığını duydum (birini komşudan diğerini de sosyal medyadan).

allah belalarını versin. çocuk kaçıranların cezası doğrudan idam olmalı. neden mi? minicik, küçücük bir çocuğu kaçırmaya kalkışan bir mahluk bu saatten ıslah olmaz. kanı, geni bozuktur. esfeli safilindedir belki (amelen).

bu nedenle böyle mahlukların rehabilite edilmesi fayda vermez.
  • istanbul'da sarıyer ilçesinde de bu tarz 1-2 olay olduğunu duyduğum teşebbüslerdir. neyse ki başarısız olmuş diye duydum.
  • aynı ses kaydı farklı şehirlerden diye paylaşılıyor. sahte olma ihtimali yuksek gibi görünen olay.
  • kansızlar tarafından yapılması gayet mümkün olan eylem.

servis haricinde istanbul-erenköy civarında iyi giyimli bir kadının "sizi lunaparka götüreyim mi?" gibisinden bahaneler ile çocuklarla konuştuğu iddia ediliyor. doğru olmayabilir ancak yine de herkesin çocuklarına bu konu hakkında nasihat vermesi, sabah mümkünse okul servisini çocukları ile beraber beklemesi gayet yerinde bir davranış olacaktır.

(bkz: eşeği sağlam kazığa bağlamak)