• trollemeden ziyade hedef tespitidir. o karton tanka ateş eden tüm noktalar tespit edilip nokta atışı imha ediliyor.

o biji miji diye anıran eşşeği muhtemelen headshot yapıp kör kuyuya atmışlardır çoktan..
  • trollersin anlarım da bu bildiğin düşmanın zekasına kurşun sıkmaktır. iq 60 altı düşman! çok feci başımız belada. nasıl kullanıldıklarının kanıtı resmen. bunları sür dağa güt diyeceğim ama zaten güdülüyorlar.
  • bu davarların eline o tanksavar silahları veren dürzülere izlettirilip, zeka seviyelerini şamarlamak gerek asıl. ulan abd şu bölgede son çırpınışların olacak umarım. ypgnin pkkbın bitişiyle birlikte artık ortadoğuda kafana göre hareket edemeyeceğini anlamış olacaksın. bölgedeki kürt silahlı unsuru oetadan kalktığında dünyda kartlar yeniden dağıtılacak, bunlara silah verenler eli böğründe kalacak.
  • orda komik olmayan ypg'nin elindeki hayvan gibi tanksavar silahtır. hatta bizzat bizde tsk'daki tow bile olabilir. allah kolaylık versin askere, zırhlı birliklere. afrin operasyonun bu kadar zamandır küçük bir bölge olan tüm alanın etrafından küçük parçalar dışında bir şey almaması, öyle içeri langırt diye dalınmaması gayet mantıklı bir ihtiyatlılık. en başarılı operasyon az kayıplı operasyondur. inşallah bu da öyle olur..

edit: videodaki en son sönük bi biji demesine gülmemek mümkün değil..
  • ypg'li kekoların kullandığı atgm*, iran yapımı toophan'dır. bir adet mühimmatı yaklaşık 35.000 dolardır. bu video'yu twitter'da ilk paylaşan kürdo, silahın tow olduğunu ve üstün teknolojisiyle tankı buharlaştırdığını söylemişti. bu arkadaşların, almanlar'ın verdiği optic sight'ları da elektrik bandıyla tüfeğin yanına yapıştırdıkları görülmüştür arazide. uzaylılar gelip bunların eline plazma silahı verse, onu da heba etmeyi becerirler. en gelişmiş teknikleri, tüple eyp yapmak olan milletten ne bekliyorsun...
  • trolleme degildir, sık kullanilan demeyim de hadi daha once de kullanilan bir taktiktir. bu sayede hem hedef saptirma yapilabilir, orada bir saldirici gucu oldugu izlenimi verilip ters kose yapilabilir ve dusmanin oraya yiginak yapmasi zorunlu hale getirilir veya dusmanin gercek bir tank geldiginde tepkisi test edilmis olabilir, bu sayede savunma hatti desifre edilir.

bilinen bir ornek olarak ww2 de col tilkisi lakapli rommel in afrika collerinde ingilizlere karsi karton tanklarla kendini oldugundan daha guclu gostermesi, ingilizlerin birliklerini bolmeye zorlamasi verilebilir.

not: yuruyedur mehmedim.
    gotunden anlayip can sikacaklara karsi onlem olsun da sacmasapan mesajlar almayayim.
  • yalnız videoda gözümden yaş getiren asıl kısım ''helöeeaa bijiuuuu'' diye bağırdıktan hemen sonra tankın 50 metre ilerisinde çıkan siyah duman.. lan varya ben böyle gülmedim şerefsizim. ne çıplak silah filminde ne de polis akademisi filminde böyle kara mizah absürd komedi sahne yok. ooffff yaa hala gülüyom amk..
  • görüntüleri kendileri yayınlamamışlardır diye tahmin yürütüp, tsk'nın videodaki teröristleri patates ettiğini, sonra kamera kayıtlarını bulduklarını ve halka moral olsun diye anonim olarak internete sızdırdıklarını düşünüyorum. nitekim dünyanın en mal örgütü bile bunu "biz tank patlattık" diye yayınlamazdı.
  • askerimiz bile troll amk :) ama güzel taktik bu zeka seviyesindeki mahlukatlara, takdir ettim.
  • strafor vursalar kar yagiyor diyecek ekipten sasirtmayan bir goruntu
hesabın var mı? giriş yap