şükela:  tümü | bugün soru sor
  • özellikle de batı ülkelerinde gittikçe artan ve türkiye'de görmezden gelinen bir sorun.

bu yüzden bu başlığı açıyorum ki insanlar duydukları, gördükleri, yaşadıkları sahte tecavüz suçlamalarını dile getirebilsin.

ön edit: bu girdi rasgeldiğim tüm sahte tecavüz suçlamalarına ilişkin editlemelerle düzenlenecektir.

• kadınların gördüğü cinsel şiddetin empati yoksunu hemcinsleri tarafında istismar edilmesi durumudur.
  • istanbul 7. ağır ceza mahkemesi
    yargılananlar: süleyman güven, emin tamer birol, ayhan selvitop, murat yuvacı, ilyas dalgın, oğuz laçin ve cemal tahir gülmen.
    suç : hazal sümer ve 17 yaşındaki g.b.'ye tecavüz, hülya bilgin'in evine baskın ve gasp
    istenen ceza : 64 yıl

sanıkların şikayetten itibaren tutukluluk süresi 2 yıldır.

müştekilerden hazal sümer: hülya tecavüzcüleri çok iyi tanıyordu. onları eve kendisi çağırdı, kapıyı kendisi açtı. 'kardeşim' dediği ama gerçekte yanına sığınan biri olan g. isimli kızı ve beni onlara ikram etti, pazarladı.

bu haber de olayın basına ilk yansıma şekli.

bu da hazal sümer'in itiraflarından sonra haber.

türk hukuku için örnek olay niteliğinde bir olaydır bu.
  • kadınlarımıza güvenmediğimden sürekli korktuğum suçlama türü. en son ters bir kadın doktor muayene etmediğinde 184'ü şikayet için aradığımda aklıma gelen suçlama türüdür ayrıca. olay bambaşka ama kadın tutup dese ki, ya bu bey beni taciz etti şahidim yok, devlet ona inanır. ha ben deli miyim bunları düşündüm hayır. odasına adım atar atmaz ağzımı dahi açmadan beni aşağılamaya başlayan doktor bunu neden yapmasın? kendine tutuncak bahane bulmak için gayet yapar. (bkz: 29 mayıs devlet hastanesi). gündelik hayatta birisi gidip bana taciz etti dese yandın hem dayak yersin hemde devlet nezdinde suçlusun devlet kadından yana. genelde suçsuzlar yargılanıp, içeri atılıp çile çektiği için korkulan suçlama türü. hakikaten suç işleyen ve katiller zaten dışarda. artık çok sarih net şekilde salıveriliyorlar. bu konu haricinde ülkede pozitif ayrımcılık aldı başını gitti. erkekler daha çok ezilir hale geldi. bakın dikkat çekerim kadınların baskılandığını inkar etmiyor ve karşı geliyorum. tecavüzcü sayısı kadar malesef kötü niyetli kadında çok 2017 yılında gözümle görmesem bana bunları birisi dese inanmazdım. kadınlarımız yanlış anlamasın kötü niyetlileriniz var kabul etmemek delilik. en kötü şurdan yola çıkın bazılarınız karşı cinsle bir göz temasında dahi beni kesti benim peşimde diyebiliyorken, kötü niyetlisi neler yapar. red edilen erkek nasıl kıza bir kötü söz buluyorsa dahasını kadında yapıyor. çok açık yazdım kimseyi kötüleme vs.yok şu cümleleri yazarken bile korkarak yazıyorum. kendi sevgilimden de aşırı feminist davranışları yüzünden, daha açıkça resmen erkek(insanız) düşmanlığı yaptığı için ayrılmış bir kardeşinizim. kendisine bir kez bile demedim bitirme nedenimi. kindar kadınlar var, en ufak şekilde bunu sezdiğinizde uzak durun hayat güzel ve kısa. ahlaklı ve elden geldiğince huzurlu yaşamalıyız. daha güzel yarınlara birlikte yürümekten başka alternatif yok.