şükela:  tümü | bugün
 • underground türkçe rap'in en iyi isimlerinden biri. ek olarak kendisi mersinlidir ve itüde okumaktadır..

  http://www.myspace.com/sakultasaian
 • bi ihtilal melodisidir,
  bi kültür abidesidir,
  ah muhsin ünlügillerden nefis bi şairdir,
  agresifleşmiş billur sesli mcdir,
  mucizeleri bulup cıkaran bi beatmakerdır,
  fena halde sakallıdır
  veee yanında gözlerimin içinin güldüğü tek insandır. sevdiğimdir.

  o zaman sevgilim -haydi iç de çay koyayım
 • opus magnum provalari albümünden beri yakından takip ettiğim insan. aynı şarkıyı üst üste defalarca dinletebilir. sanki dinlediğiniz şarkı değil de şiirdir. aziz nesin ve ah muhsin ünlü'den etkilendiği sözlerinden belli olmaktadır. hele aziz nesin'in öyküsünden esinlendiği kan yüzüğü şarkısı vardır ki kendine hayran bırakır
 • rapin efendisi.
 • (bkz: seda saian) yok yok serbest çağrışım değil böyle bi disstrack var...
 • türkçe rape çok farklı bir boyut kazandıran,gerek beatlerinde kullandığı samplelar gerekse şarkının duygusuna göre esnekliğiyle ustaca oynayabildiği sözler bakımından alışılagelmişten farklı işler yapan güzel insan.ayrıca tr self confusion oluşumuna dahildir kendisi.
 • şarkılarında ve röportajlarında ah muhsin ünlü ve asaf halet çelebi gibi şairlerden etkilendiğini açıkça belirtmiş dinleyicilerede sevdirmiştir kendileri. ayrıca müthiş kelime haznesiyle bir ansiklopedi havası estirmekte genel kültürünü de en iyi şekilde konuşturmaktadır.

  albümleri; saian & patron - arebesque e.p (2003), saian - kült e.p (2005), saian & patron - yazgı ve zafer (2005), saian - olma! (2006), saian & kılıç 'nomadic desperadoz' - biz masumuz!!! (2006), saian - opus magnum provaları (2006), saian - sıkı dur geliyorum (2007)

  arebesque ep dışındaki albümlerini ve albüm dışı tüm feat ve tracklerini hiphoplife.net de sanatçılar ve gruplar bölümünde saian & patron başlığı altında bulabilirsiniz.
 • 16 ağustos 2008'te myspace bloğundaki yazısı;

  siz bu blogu okurken ben çok uzaklarda olucam (:

  ha benim canlarım, farkındayım son bir kaç senedir yaz aylarında gelen saian albümlerine alıştınız ve yine beklenti içindesiniz, fakat üzülerek söylüyorum ki bu sene sizlere sunabileceğim bir çalışmam yok ve daha da kötüsü öyle bir çabam ya da hazırlığım da yok.(ve diğer paragrafta herşey daha da kötüye gidiyor)

  ve...,
  18 ağustos itibariyle başka bir şehirde iş hayatına atılıyor olmam sebebiyle güzel istanbul'unuzu 17 ağustos pazar akşamı süresiz terk ediyorum. sizden ricam artık feat istemeyin lan çalışıyorum diyorum lan artık müendiz oluyorum diyorum, konser de teklif etmeyin, fakat söz verdiğim kişilerin parçalarında son bir gayret yer alacağım onlardan da anlayış bekliyorum.

  ve yazımın sonuna geldim çocuklar, uzun vadede neler olur neler yapabilirim kestirmesi güç o konuda her zamanki gibi kesin konuşamıyorum ama açıkçası zaman buldukça rapi sürdürmek istiyorum bunu da bilin.

  hepinizi sevgiyle sarmalayıp gönençle kucaklıyorum (oha ben neler yapıyorum). hoşçakalın.

  şimdi atıl kapasiteler peşindeyiz.

  seyf hiphop!
  saian s.s.
 • (bkz: sakulta salkım)
  (bkz: patron) (kardeşi)
  (bkz: karaçalı)
 • underground rap dinleyen kıro kesim tarafından hiç beğenilmeyen bir mc. bu adamlar sürekli olarak "ah muhsin ünlü'den söz araklıyor", "balistik malistik deyip duruyor bi' bok anlamıyorum", "al sevgilim anne ol bununla ne salak şarkı ismi lan?" gibisinden şeyler söylerler. biz de onlara beyaz kıçımızı açaraktan güleriz.