şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi medeni hukuk anabilim dalı öğretim üyesi profesör.
  • istanbul üniversitesi hukuk fakültesi 1982 mezunu ve aynı fakültenin medeni hukuk anabilim dalında 1983'ten bu yana görev yapan, 2003 yılında profesör olmuş öğretim üyesidir. gülçin elçin grassinger ile birlikte iühf medeni hukuk alanındaki dört kürsüden birini oluşturur. oğuzman* ekolündendir. bol not verdiği söylenemez, dersi devam ederken ortamı terk etmeye yeltenenlere tepkisini gösterir. oğuzman ve seliçi* ile beraber kişiler hukuku ve eşya hukuku alanında yazdığı aynı isimli kitapları bulunur.
  • 1. sınıfta derse girdiği andan itibaren her görüşte etkilenilecek bir kişidir. çok güzel olmakla birlikte çok zekidir. sorulan her soruyu sabırla cevaplar. teori ve pratiği birlikte verir, dikkatli dinleyen dersten anlamadan çıkmaz. çamlıca kız lisesinden mezundur. tff tahkim kurulunda üyedir.evli ve bir çocuk annesidir. bir kız öğrencinin saibe oktay özdemir'den etkilenmemesi, feminist damarının kabarmaması imkansızdır ki rüyalarda birlikte kahve içilebilir.
  • şu dişi halimle aşık olduğum kadındır. "hukuk profesörü nedir, kimdir"in cevabıdır adeta.

fakat kendisiyle ilgili tek bir şikayetim var: o kadar güzel giyiniyor ki "çantası ne güzelmiş, gömleğine bak, saçı başı, bilmem ne" diye diye dersi dinleyemiyorum.

kadın gibi kadındır vesselam.
  • direnişte öğrencilerinin yanındadır.

https://twitter.com/…ktay/status/341504224317829120
  • cesurdur, kibardır, çalışkandır, samimidir. oğuzman/seliçi hocalarla birlikte yazarı olduğu eşya ve kişiler hukuku kitaplarıyla öğrenci ve akademisyenlere yol göstermektedir. iyi ki var denilen hocalardandır.
  • eskilerden kim kaldı ki istanbul hukuk'ta desek, kalanlardan biridir saibe oktay özdemir. kibardır, iyi niyetlidir, öğrencisine değer verir. saibe hoca, kişiliğiyle tam bir istanbul hanımefendisidir. allah ömrünü uzun etsin.