şükela:  tümü | bugün
 • hosgelmis sozluk yazari. kendisini giyaben yitik ulkenin yitik sozlugunden tanirdik. yoldaslarin selamina "aleykum selam" diyecek kadar demokrattir.
 • #33846344 demiş, der demez yemiş tayyipten beter ayarı #33846537!!!
  kardeş afiyet olsun. ekmek ye, acıyı alır. :)
 • reyhanlı konusunda kral çıplak dediği, diyebildiği için linçe uğrayan, suriye iç savaşına dair vicdanını susturmamış sayılı güzel insanlardandır. bu ülkede insaniyeti ölmemiş bir avuç insan dahi kalsa mücadeleyi anlamlı kılmaya yeter,yanlız olmadığını bilirsin çünkü. acı paylaştıkça azalır. susmayan,susturulamayan, inşallah da susturulamayacak vicdanının titrettiği yüreğinin acısını paylaşıyorum tüm kalbimle. yolun açık olsun kardeşim. sivillerin cesetlerine basa basa doğu bloğu/batı bloğu siyaseti yapmaktan hicap duymayan yığınların barbarca çığlıkları inşallah boğmaz senin güzel sesini.
 • okudukça açılan bir yazar. kesinlikle muhteşem. badi listemin en baş köşesini ayırıyorum kendilerine. allah'ın selamıyla selam etmeyi de borç bilirim.

  es selam-u aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu.
 • ihl sözlük'ün akil adamlarından.

  edit: bu herif ihl sözlük'teyken özellikle kızlar tarafından akil adam muamelesi görüyordu. yazdıklarıyla da akilliği ortada. tam bir akil adam. akil adam denilen adamların da mala davara faydası ortada.
 • gördüğüm kadarıyla düzgün bir çizgide yürüyor.

  konuya ışık tutacağına inandığım bir örnek vermek isterim:

  noam chomsky, kanada yayın kuruluşu cbc'nin himayesinde gelenekleştirilen massey lectures adlı konferans serisine 1988 yılında konuk oluyor. medyanın, toplumun ve iktidarların hallerini analiz ettiği ve "necessary illusions" [zaruri yanılsamalar] adını uygun gördüğü dersini verip bitiriyor.

  sıra geliyor soru cevap seansına. kabaca özetleyeyim:

  birisi* çıkıp soruyor. "abd'ye çok yükleniyorsunuz. öte yandan sovyetler* çok daha beterlerini yapıyor ama onların kırdığı cevizlerden hiç söz etmiyorsunuz. eleştirilerinizi dengeli tevzi etmiyorsunuz ve bu yüzden objektif değilsiniz. ne iş?"

  o da şöyle cevap veriyor. "bizim işimiz abd'yi eleştirmek. rus aydınının işi de kendi ülkesini eleştirmek. misal andrei sakharov. o, orada kendi işine bakıyor, ben de burada kendi işime bakıyorum. zira biz burada kendi eylemlerimizin sorumluluğunu üstlenebiliriz ama kendi etki alanımızın dışında kalan başkalarının eylemlerinin sorumluluğunu üstlenemeyiz ve dolayısıyla onlara yönelttiğimiz eleştiriler temelsiz kalır. keza sakharov da ta oradan uzanıp abd'nin politikalarını eleştirmeye yeltenmiyor, bilakis kendi sorumluluk alanına girdiğine inandığı için sadece sovyet sistemini eleştiriyor. etik duruş budur."

  kaynak

  ak parti hakkındaki eleştirilerini okuyunca, başka bir vesileyle birkaç yıl önceki bir entry'mde kullandığım bu mukayese örneği geldi aklıma. o bakımdan.

  .
 • (bkz: #34496053) sadece ihl sözlük'ün değil ekşi sözlük'ün de akil adamı olmuş galiba. tavsiye müthiş. kimsenin aklına gelmezdi böyle bir şey.
 • akpli olması ile etnik kökeni neden ve nasıl eşit derecede negatif şeylermiş gibi sunulabiliyor, neden böyle bir nefret suçuna muhatap bırakılıyor, anlamadığım; kürt olup olmamasıyla da, gündelik siyasi tercihiyle de ilgilenmediğim, lakin metodolojisinde gedikler bulunduğunu gözlemleyip kendisine iletmeye çalıştığım yazar.
 • okumadan, okusa da anlayamadan yazan bir insanlık düşmanıdır.