şükela:  tümü | bugün
 • hosgelmis sozluk yazari. kendisini giyaben yitik ulkenin yitik sozlugunden tanirdik. yoldaslarin selamina "aleykum selam" diyecek kadar demokrattir.
 • #33846344 demiş, der demez yemiş tayyipten beter ayarı #33846537!!!
  kardeş afiyet olsun. ekmek ye, acıyı alır. :)
 • ihl sözlük'ün akil adamlarından.

  edit: bu herif ihl sözlük'teyken özellikle kızlar tarafından akil adam muamelesi görüyordu. yazdıklarıyla da akilliği ortada. tam bir akil adam. akil adam denilen adamların da mala davara faydası ortada.
 • gördüğüm kadarıyla düzgün bir çizgide yürüyor.

  konuya ışık tutacağına inandığım bir örnek vermek isterim:

  noam chomsky, kanada yayın kuruluşu cbc'nin himayesinde gelenekleştirilen massey lectures adlı konferans serisine 1988 yılında konuk oluyor. medyanın, toplumun ve iktidarların hallerini analiz ettiği ve "necessary illusions" [zaruri yanılsamalar] adını uygun gördüğü dersini verip bitiriyor.

  sıra geliyor soru cevap seansına. kabaca özetleyeyim:

  birisi* çıkıp soruyor. "abd'ye çok yükleniyorsunuz. öte yandan sovyetler* çok daha beterlerini yapıyor ama onların kırdığı cevizlerden hiç söz etmiyorsunuz. eleştirilerinizi dengeli tevzi etmiyorsunuz ve bu yüzden objektif değilsiniz. ne iş?"

  o da şöyle cevap veriyor. "bizim işimiz abd'yi eleştirmek. rus aydınının işi de kendi ülkesini eleştirmek. misal andrei sakharov. o, orada kendi işine bakıyor, ben de burada kendi işime bakıyorum. zira biz burada kendi eylemlerimizin sorumluluğunu üstlenebiliriz ama kendi etki alanımızın dışında kalan başkalarının eylemlerinin sorumluluğunu üstlenemeyiz ve dolayısıyla onlara yönelttiğimiz eleştiriler temelsiz kalır. keza sakharov da ta oradan uzanıp abd'nin politikalarını eleştirmeye yeltenmiyor, bilakis kendi sorumluluk alanına girdiğine inandığı için sadece sovyet sistemini eleştiriyor. etik duruş budur."

  kaynak

  ak parti hakkındaki eleştirilerini okuyunca, başka bir vesileyle birkaç yıl önceki bir entry'mde kullandığım bu mukayese örneği geldi aklıma. o bakımdan.

  .
 • (bkz: #34496053) sadece ihl sözlük'ün değil ekşi sözlük'ün de akil adamı olmuş galiba. tavsiye müthiş. kimsenin aklına gelmezdi böyle bir şey.
 • akpli olması ile etnik kökeni neden ve nasıl eşit derecede negatif şeylermiş gibi sunulabiliyor, neden böyle bir nefret suçuna muhatap bırakılıyor, anlamadığım; kürt olup olmamasıyla da, gündelik siyasi tercihiyle de ilgilenmediğim, lakin metodolojisinde gedikler bulunduğunu gözlemleyip kendisine iletmeye çalıştığım yazar.
 • okumadan, okusa da anlayamadan yazan bir insanlık düşmanıdır.
 • haklı troll. evet haklı. güç onlarda. yıllarca çalıştılar, didindiler tek yürek oldular ve bu günlere geldiler. peki sorarım size siz ne yaptınız? hiçbirşey. yattınız çalışmadınız toplumu dışladınız. hangi biriniz sabahın köründe kalkıp dilencilik yapar gibi kurban derisi topladı? hanginiz evde yatıp tv izlemek dururken sohbetlere gidip milletin beynini yıkadı? hanginiz ev ev gezip oy dilendi kapılar yüzlerine çarpılırken? siz daha oy kullanmaya bile gitmezken onlar bir oy için canla başla mücadele ettiler. hala da ediyorlar. siz de hala yatmaya devam ediyorsunuz. hala saçma sapan argümanlar üretiyorsunuz.
  siz de eksik olan ne biliyor musunuz? kin.
  adamlarda inanılmaz bir kin var ve bu kinleri doğrultusunda buralara geldiler. yavaş yavaş ürkütmeden. içlerindeki kini her daim canlı ve büyük tutarak. siz bakırköy barlarında demlenip ülke kurtarırken onlar sultanbeylide ev ev gezip insanlarla sohbet ediyorlardı. biliyorlardı bizim millet saf. muhafazakar. okumamış fakir. siz onları dışlarken onlar o insanların yanında oldular. büyülediler onları.
  sen hala adamı eleştir.
 • saadet partililerle bir meselesi olduğunu düşündüğüm yazar. adam makale gibi entry giriyor ama hâlâ derdi saadet. ihl sözlükte de böyleydi bu. orda da erbakan'a atılan iftiralara dayanarak çemkirip dururdu. allah ıslah etsin.