şükela:  tümü | bugün soru sor
 • halbuki hepsi aynı sarmalın lacivertiydi. *
 • doğru bir sanmadır. nurcular daima said nursi’yi üstat kabul eder. hatta onlar için said nursi birinci fetö ikinci gelir.
 • hak verdiğim başlık. dünyanın en iyi müslümanı falan değilim ama eline o daşşak geçtiğiniz risale'leri aldığınızda da, yeni asya isminde gazeteye bir göz attığınızda farkedeceksiniz. götten uydurma iddialar ile karalanmaması gereken kişidir said nursi ve eserleri. katılmıyorsanız en azından saygı duymasını bilin de dediğim aynı zamanda. fetö gibi vatan hainleri, malum şahıs ve onun yavşak yandaşları gibi güruhlara da karşıdır aynı zamanda bu gazete, said nursi ve eserleri.

  not: aynı zamanda dünyanın en kemalisti falan da değilim, kendisine saygılarımı, sevgilerimi sunarım, said nursi'ye sunduğum gibi.

  edit: olm niye eksiliyorsunuz? sanki küfür mü ettik size? kutsal bilgi kaynağı değil mi? araştırın bakın kardeşim? insanların değerlerine bok atmak yerine bir kere konunun gerçek kaynağına, onu bilmiyorsanız 3-5 farklı kaynağa bakın da öyle konuşun yahu?
 • said nursi, şeyh sait, cemalettin kaplan, fettullah gülen...

  hepsi de emperyalist uşağı din bezirganlarıdır. bu açıdan birbirlerinden farkları yoktur.

  (bkz: istiklal mahkemeleri)

  cumhuriyetin kuruluş dönemini tarafsız bir şekilde araştırıp incelerseniz, bu tip din istismarcılarının misyonunu daha iyi anlayabilirsiniz.
 • said, fetönün öncülüdür. abdulhamit görüşme sonunda, bu adam zır deli deyip tımarhaneye tıkıştırmıştı. radyodaki melekler ne kadar alim olduğunu ispata yeter aslında.
  yazdığı kitapları vahiy alarak yazdığını iddia eder.
  hiç kimseden öğrenmeden kalbine bilgilerin aktarıldığını iddia eder.
  sevenleri kendisini mehdi bilirler. (gerçek mehdinin öncülü gibi birşey) atatürkü deccal bilirler.(deccalin öncüsü/küçük deccal)
  yazdığı kitapların okunurluğu yoktur. siz anlamazsınız bu kitabı anlamak büyük ilimler gerektirir vs derler.
  hezeyanları saymakla bitmez.
  papaya mektup yazıp dinlerarası diyaloğun temelleri'de bu zat sayesinde atılmıştır.
  kuvvetle muhtemel hapiste kullandırdıkları maddeler ile kendisinin büyük bir kişi olduğuna inandırılmıştır ve yine kuvvetle muhtemel bu işte evangelistlerin parmağı vardır.
 • fethullah gülen, said nursi’nin manevi varisidir bir başka kademesidir.
  bilmeyen işine gelmeyen risale papağanları ötedursun. sadece kuran okumakla, hafız olmakla müslüman olunmuyorsa, risale-i nurları okuyup, ezberlemekle de “nurcu” olunmaz. siz kendinize nurcu deyin tüm dünya siyasal islamın dandik bir parçası olarak görüyor sizi. paçavrasınız, yakında “hizmet hareketi”ne size göre “fetö” için yapılanlara alkış tuttuklarınız başınıza katlarla yığılacak. ergenekon ve 28 şubat’ı işinize geldiği gibi yorumlamaya allah aşkına devam edin. edin ki o münafıklığınızın başınıza nasıl yıkıldığını dünya gözüyle görek.
  he özet olarak tekrar diyorum said nursi neyse gülen o’dur. ikisi de bir elin parmağı gibidir. ideolojileri aynıdır konjonktürel olarak işleyiş şekli değişir.
 • "şu iki şey çok kesindir:
  1- akp ile fethullah'ın arası açılmadan evvel fethullah'a laf söyletmeyen ama şimdi fetö diye kafa sikip kahramanlığa bürünenlerin karaktersiz oluşu.
  2- şu an fethullah'a sövüp de said nursi hakkında tek kelime etmeyenlerin karaktersiz veya cahil oluşu.

  said nursi dediğin adam yazdığı risalelerin allah tarafından indirildiğini iddia eder. bu adam sekizinci şuada; hz. ali'nin kendi risalelerini okuduğunu ama gayptan haber vermek caiz olmadığı için ali'nin bunu etrafındakilere açık seçik söyleyemediğini, sadece çaktırmadan ima ettiğini söyler. bu adam eskilerin fethullah'ıdır.

  said nursi'nin ölüsü, fethullah'ın dirisinden milyon kez daha tehlikelidir."

  sikko.

  soranlar olmuş bu nerede geçiyor diye. ufak bir araştırmayla zaten bulunabilirdi ama neyse hadi şuraya bırakayım:

  "imam-ı ali’nin (radıyallahu anh) risale-i nur’a dair üçüncü bir kerametidir.

  evet, on sekizinci ve yirmi sekizinci lem’alarda izah ve ispat edilen iki zahir kerametini teyid ve takviye ederek kaside-i celcelutiye’sinde siracünnur’dan sarahat derecesinde haber verdiği gibi yine o kasidede siracünnur’un en namdar risalelerine parmak basıyor, âdeta alkışlıyor ve sekiz adet remiz ile meşhur bir kısım risalelerini gösteriyor.

  ben sıkıntılı bir zamanda imam-ı ali’nin radıyallahu anh âyetü’l-kübra namını verdiği yedinci şuâ’yı bitirdiğim aynı vakitte –itikadımca bana acele bir mükâfat ve bir ücret olarak– geceleyin celcelutiye’yi okudum. birden bir ihtar-ı gaybî gibi kalbime denildi:

  imam-ı ali radıyallahu anh, risale-i nur ile çok meşguldür. mecmuundan haber verdiği gibi kıymettar risalelerine de işaret derecesinde remzedip îma ediyor.

  eğer sarîh bir surette gaybdan haber vermek çok zararları bulunduğundan, hikmete münafî olduğu cihetle hikmet-i ilahiye tarafından yasak olmasa idi tasrih edecekti. mesela, sureleri ta’dad ederken yirmi beşinciye geldiği vakit diyor ki:"

  şeklinde devam ediyor.

  kaynak: http://www.hizmetvakfi.org/…isaleinur/etiket/8-sua/

  tabi bunları böyle süslü süslü söyleyince "vohaaaaa" diye okuyorlar. e normal. olum bunun stv'de kamyona gelen peygamber'den ne farkı var lan bana bi söyleyin.

  bunu anneme okuyorum, annem şöyle dinliyor:
  "hımmm tabi... tabi..."
  ibret alarak dinliyor yani. neden. e said nursi. arapça kelimeler falan.
  insan kendisine karanlık gelene daha çok inanıyor.
  bilmeyen, saf insana canım kurban da naif sorularla açmak lazım onları, alıştıra alıştıra anlatacaksın düzeni.
  ama diğerleri... ne bileyim.

  halk, halkımız...

  kitle şu videodaki gibi olunca anlatamıyorsun.

  diğer tarafta da "arap sevici! arap dini! yallah arabistana!" kitlesi var tabi. birbirine layık leş gibi iki kitle işte. umrumda değiller. yesinler birbirlerini.

  ben bu sığır kitle için değil ama sahiden aklını kullanabilen adamlar için isteyenlere argümanlar sunabilirim.
 • doğru sanrıdır.
  tüm cemaatlerinin üzerindeki kabuğu kaldırın atatürk düşmanlığı irinini görürsünüz.
  (bkz: said nursi’nin atatürk’e tokat atması)saçmalığına dahi inanırlar.
  bitmek bilmeyen nefretlerini kavramları, tarihsel olayları üslubunca tartışmak yerine atatürk’ümüzün annesine dil uzatma vb gibi şeref yoksunu demeçlerle kusarlar.
  duruşları yoktur.
  sanki bir said nursi hapis yatmıştır.
  sanki bir tek o haksızlığa uğramıştır.
  şu videodaki denyo şu anda said nursinin has talebesiyiz diyen grubun içindedir..