şükela:  tümü | bugün
 • the disastrous life of saiki k. olarak ingilizceye tercüme edilebilen, 2012 de serileştirilmiş, 2016'da animeye uyarlanmış gag manga.

  konusu itibariyle, saiki kusuo çeşitli süper güçlere sahip olmanın zorluklarını yaşayan ve bundan dolayı olağan bir hayat yaşama hayali kuran ama bir türlü başaramayan bir genç.

  5 dakikalık, elle tutulur belirli bir konusu olmayan birbirinden ayrı 120 bölümden oluşan (yayımlanma aşamasında) animeleştirilmiş serinin izleyiciyi güldürmeye ve düşündürmemeye çalıştığını söylemek mümkün. kafa dağıtmak için izlenebilir.
 • izlerken gözlerimden yaş getiren anime. karakterler ve konular cidden çok saçma ama bir o kadar da eğlenceli. riki moronu favorim.
 • çok ama çok eğlenceli, kısa bölümlerinden ötürü hızlı tempolu anime. her gece 2-3 bölüm günü pozitif bitirmenize yetiyor.
  her karakter ayrı deli. birkaçı; saiki'nin okul arkadaşı shun kaido, saiki'nin babası, saiki'nin annesi ve babası.
 • 2. sezonu da bomba gibi yine çok güldürüyor. yeni bir boss çıksın istemiyor değilim ama.
 • doğuştan medyum saiki'nin ilginç ve absürt maceralarını anlatan anime. saiki'nin cosplay'i iyi yapılır yalnız.
 • muhteşem bir espri anlayışı olan anime. gülmekten yoruluyor insan. hikayenin asıl absürdlüğü dünyayı ilgilendiren bir şeyler yapar artık lan dedikçe sıradan hayatla daha çok uğraşması.
 • yıllardan beridir animelerin en komiği olarak atadığım gintama'yı bir anda ikinci sıraya çekip yerine kendi oturan şakalar komiklikler harikası anime. kafası inanılmaz derecede çalışan bir ekip tarafından hazırlandığı belli olmakla birlikte, işin güzelliği her bir bölümünün 5 dakika sürmesinde. süre 5 dakika olunca gereksiz hiçbir sahne olmuyor ve 3. dakikanın sonunda ona mı gülücem, şu göndermeye mi dikkat edicem derken zaten devreleriniz yanıyor ve 5 dakika değil de 20 dakika falan sürüyormuş gibi hissettiriyor. en klişe anime konularıyla ve hatta kendi kendiyle dalga geçmesi dahi ayrı bir güzellik.

  benim gibi yaşı geçkin birisi olup da artık zeka dolu ya da teenler harici bir anime gelmiyor deyip bu işlerden el etek çekmişlerdenseniz, kesinkes bir bakın derim. kana kana, doya doya izleyin sonra.

  orantısız zeka dolu bir anime.
 • (bkz: sanki kusuyo ne pis adam)

  diye okudum..
 • bkz: the disastrous life of saiki k)bittiği için beni üzen anime.2 sezonu var ve 2. sezonu bu yaz bitti.yani en az bir yıl beklemek gerekecek,o da iyi ihtimalle.
  gelelim hikayesine:saiki kusuo psişik güçlere sahip bir lise öğrencisidir,zihin okuma,ışınlanma,zaman yolculuğu,hipnoz,telekinezi yeteneklerinden bazıları.fakat güçlerini gerekmedikçe kullanmaz ve aslında tek istediği ortalama bir öğrenci olup hiç dikkat çekmemektedir,güçlerini gizli tutar.tabi ki animenin türü komedi olduğundan saiki'nin ve çevresindekilerin günlük hayatı sıradanlıktan çok uzak.ilk 3-4 bölümü eh işte diyerek izledim fakat gittikçe daha komik hale geldi,gülümseme komedisi de değil,kahkaha komedisi.
  ayrıca kaido adlı karakter görünüş olarak sakata gintokinin 16 yaşındaki hali gibi,bu ayrı bir güzellik kattı animeye benim için.
  gülme garantili bir yapım,şiddetle tavsiye edilir.

hesabın var mı? giriş yap