• starkers in tokyo'daki yorumu apayri bir tad, apayri bir doku olan sarki.
  • david coverdale tarafından bir röportajda "yaşanmış kötü zamaların izlerini taşıyan, kalp kırıklıklarını * anlatan, gene de içinde umudu taşıyan şarkı" diye tanımlanmış süper şarkıdır.

usul usul başlayan şarkıda coverdale ve grup elemanları en üst seviyede gürültüye kadar çıkar şarkıda...
  • benim için yeri apayrı olan whitesnake şarkısı. sevgili yazarların da belirttiği üzere whitesnake'in en en güzel şarkısı. her dinlediğimde tüylerim diken diken oluyor hala. çok hüzünlü ama bir o kadar da umut dolu.

"....
    you cry for mercy,
    when you think you've lost your way,
    you drift alone, if all your hope is gone
    so find the strength and you will see
    you control, your destiny,
    after all is said and done
    ..."

edit: yazmadan edemeyeceğim, david coverdale'in dünyanın en iyi seslerinden olduğu kanaatindeyim. hatta en iyi rock vokali evet, evet bu adama bayılıyorum*
  • hayatimin sarkisidir... firtina baslayali cok oldu... görünürde de hala acik hava yok....
  • meditasyon gibi şarkı.zor zamanlar için zırh tır bir nevi, armor aurasına kurban olunan.
  • en underrated whitesnake şarkılarındandır. kime sorsan here i go again is this love ı bilir ama bu şarkıya gelince bir çok kişi tekler. çok hoş duygu yüklü sözleri ve david coverdale'in aşmış vokalleriyle dinleyeni uzaklara denizlerin ötesine götürür.
  • whitesnake'in slip of the tongue albümündeki en baba şarkılardandır.
  • an itibariyle beni lise yıllarıma ışınlamış şarkıdır. artık böylesine güzel baladlar yapılmadığına ait inacımı perçinleyen bir şarkıdır. david abi agdali sesi ile bizi alir uzaklara goturur.

do you remember ile başlayan sözleri bana an itibariyle sordurmaya yetmiştir, albümün ilk çıktığı günü, yılı, halimi, vaktimi, kendimi, kimilerini; do i remember?
hesabın var mı? giriş yap