şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizde yapı kimyasalları ,alçı ve izolasyon malzemeleri üretimi yapan şirketlere sahip devasa bir fransız şirketinin ismi. esasen cam üreticisi olarak kurulmuş olan bu şirket halen dünyanın en büyük cam üreticilerinden biri olmakla beraber pek çok sektörde de faaliyet göstermektedir. neredeyse dünyanın her ülkesinde bir kuruluşu fabrikası vardır.
  • bir fransız yapı malzemeleri sanayii devi.

ama gerçek anlamıyla bir devdir. 190.000'e yakın çalışanıyla; cam, alçı, yapı kimyasalları, ambalaj malzemeleri diğer yenilikçi ürünler sektöründe faaliyet gösterir. dünyayı yöneten şirketlerden biridir.

türkiyede weber yapı kimyasal, rigips alçı ve izocam markalarıyla üretim yapmaktadır. ayrıca saınt-gobaın glass egypte s.a.e. sayesinde trakya cam* ile bir ortaklığı da bulunmaktadır.

edit : türkiyedeki şirketlerinin %100 sahibi imiş. bilgi için teşekkürler.
  • türkiye'de weber, rigips, izocam*, isover.. gibi firmaların ortağı değil, %100 sahibi olan şirkettir.
    dünyanın farklı 84 ülkesindeki fabrikaları, 42 milyar euro'luk cirosuyla fransa merkezli, dünya devi bir şirketler topluluğu.
  • fransa headquarter'i la defense'dadir.
  • abrasives grubu altında eskişehir'de kesme taşı, taşlama taşı üretimi yapacak olan bir fabrika açan şirket.
  • kurumsallaşmanın kralını yaratan şirkettir. öğle tatilinde ararsanız tatildeyiz rahatsız etmeyin minvalinde bir mesaj çıkar. çalışanına hakkını fazla fazla verir . orta kademe yöneticilerinin bile altına güzel şirket arabaları verir. bizim esnaf anlayışımızın zıttı diyebiliriz.

not : weberde çalışmıyorum ama çalışan tanıdıklarım var . alsanıza lan beni de , bari sigortam gerçek maaşım üzerinden yatsın.
  • ülkemizde weber, izocam, rigips ve inovatif isimli kuruluşların sahibi bu yıl 350. yaşını kutlayan devasa fransız cam firması. ayrıca (bkz: pierre-andré de chalendar)

edit: bkz. verildi.
  • bundan tam 350 sene önce pariste kurulmuş en eski cam üreticisi.
    en eskisi ancak günümüz üretim (float) teknolojisini ingilizler(pilkington) bulmuştur.
  • kuruluş 1665 yılına kadar dayanan fransız sanayi devi.

(bkz: atlas zımpara/@tatar ramazan gormus bekir cavus)
  • geçen haftalarda ceo'sunu misafir ettiğimiz dünya devi cam üreticisi. adam bildiğin hint aksanı ile ingilizce konuşuyor. özel jeti ile gelip 1 saat kahvaltı çay sohbet sonra ben kaçar hacılar dedi. romanya'da öğle yemeği sözü varmış.