• bbnin emekliliğini gecirdigi köy
  • fransa'nin bodrum'u.eski bir balikci koyu.roger vadim 'in unlu ve tanri kadini yaratti filmiyle tanindi.
  • bati sosyetesinin ve $ohretlerin yaz tatili tercihi. gecen yururken cindy crawford'a omuz attim da ozur diledim kalabalikta...
  • cote d azur gibi olması gerek, görmek istediğim bir tatil beldesi*
  • fransanın guneyinde sirin,italyan tipi evlere ve dar sokaklara sahip deniz kenarı turistik bir yerlesim beldesi.her ne kadar dunya jet sosyetesinin ugrak yeri deselerde, ben cem uzan ınkinden daha kallavi bir yat ordada gormedim.
  • özellikle amerikan yapımı filmlerde adı çok geçen yerleşim yeri..
  • sous le soleil isimli fransız televizyon dizisinin uluslararası yayın kanalları için kullanılan ismi.
    "st tropez: the series" ismi altında tv 8'de hafta içi her gün saat 18:30'da gösterilmektedir.
  • belki de cote dazurun en guzel denizi ve plajlarina, en şık limanina, en gorulesi "citadel"ine sahip, meshur kulenin altindaki kilise disinda beklediginizden cok daha fazlasini bulabileceginiz, urganmadan ve grand marnierli krep yenmeden gecilmeyesi, son derece kibar ve mutevazi sahil kasabasi.
  • bu dizide hemen hemen bütün karakterler birbirleriyle çıkmıştır.üstelik bugün birinin terkettiğiyle,öbür gün onun en yakın arkadaşı yatabilir hatta karşılıklı tutkulu bir aşk yaşayabilir.veya bugün ciddi bir ilişkiden çıkan,ertesi gün başkasına aşık olabilir.ama asıl anlayamadığım bu insanların sevgililerinden ayrılır ayrılmaz işyerine istifayı basıp st tropezi terk etmek istemesi,yakın bir arkadaşı tarafından bu fikirden caydırılması ve hemen ardından başkasına aşık olması sürecidir.bu ne yaman çelişkidir,çözebilmiş değilim.olaylar çok hızlı gelişir.misal bugünkü bölümde ayrı olduklarını gördüğümüz bir çift 2 gün sonraki bölümde barışmış,hatta kadın hamile kalmış,geçirdiği trafik kazasıyla bebeğini düşürmüş,bir de üstüne kısır olmuş olabilir.bunlar çok normaldir.5 dk. st tropez i terketmek üzere bilet alır,10 dk. sonra da başkasıyla yatar.olabilir.ama gene de izletir.o ayrı.
hesabın var mı? giriş yap