*

şükela:  tümü | bugün
  • bbnin emekliliğini gecirdigi köy
  • fransa'nin bodrum'u.eski bir balikci koyu.roger vadim 'in unlu ve tanri kadini yaratti filmiyle tanindi.
  • bati sosyetesinin ve $ohretlerin yaz tatili tercihi. gecen yururken cindy crawford'a omuz attim da ozur diledim kalabalikta...
  • cote d azur gibi olması gerek, görmek istediğim bir tatil beldesi*
  • fransanın guneyinde sirin,italyan tipi evlere ve dar sokaklara sahip deniz kenarı turistik bir yerlesim beldesi.her ne kadar dunya jet sosyetesinin ugrak yeri deselerde, ben cem uzan ınkinden daha kallavi bir yat ordada gormedim.
  • özellikle amerikan yapımı filmlerde adı çok geçen yerleşim yeri..
  • sous le soleil isimli fransız televizyon dizisinin uluslararası yayın kanalları için kullanılan ismi.
    "st tropez: the series" ismi altında tv 8'de hafta içi her gün saat 18:30'da gösterilmektedir.
  • belki de cote dazurun en guzel denizi ve plajlarina, en şık limanina, en gorulesi "citadel"ine sahip, meshur kulenin altindaki kilise disinda beklediginizden cok daha fazlasini bulabileceginiz, urganmadan ve grand marnierli krep yenmeden gecilmeyesi, son derece kibar ve mutevazi sahil kasabasi.
  • biz sadece geziyoruz modundaki biri icin cok da ahim sahim olmayan bir yer.

biraz gosteris yapalim mantigiyla kimi yat limana demirlemistir, kaptani ve ne kadar calisani varsa uniformaya burunmustur, kosede bir adam elinde viski bardagi telefonla konusur, icinizden "he's the boss" ya da "he's the guy" ya da "heh iste essas oglan" dersiniz.

eger unlu, taninmis ya da super zengin biri degilseniz dikkate degmeyen birisinizdir; sagda solda unluler dolasir, dior'dan chanel'e bir cok magaza hizmet eder bu kisilere.

sanirim zamaninda guzelmis, hatta turkiye'de olsa belediyeye tasisin diye baski yaptircak kadar buyuk bir mezarligi vardir, bana kardes mezarliktan deseniz de mezarlik deniz kenarinda, alabildigine yat manzaralidir. neden guzelmis dedim, cunku simdilerde ab'ye giren eski komunist ulke vatandaslari, serbest dolasimla buralara gelip, agizlari acik gezinip, dior'un onunde aaa bilmem kim diye ciglik atabiliyorlar. eh nadiren bunlarin arasina turkler de karisiyor.

ben denize girecegim diyenleri nice'e, yok ben sosyete gorup ozenecegim diyenleri st tropez'e bekliyoruz.