şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iddialara göre sigortalattırdıkları araçları sisteme* girmeyerek diğer firmaların 1 sene sonra hasarsızlıktan kaynaklı daha iyi teklif verememelerini sağlayan firma.
  bana 2. yılımda yine sigorta teklifi verdikten sonra "e hasarsızlık indirimim?" diye sormam sonrası neden ilk teklifin bu şekilde yüksek olduğuna bile girmeden daha düşük ikinci bir teklif göndermişlerdi. bana sattıkları sigorta'dan 2-3 ay sonra çekici hizmet için aradığımda önce o firmadan sigorta sattıklarını reddeden, daha sonra kabul eden ama artık çalışmadıklarını belirten ve bana "internet sorunu olan bir bölgedeyim" ısrarlarım sonrası o sigorta şirketinin telefon numarasını vererek anca bu kadar yardımcı olmuşlardır. (o numara da yanlış çıktı, yoldan geçen araçlardan başka operatörü olan birinden rica edip kendim buldum)
  ilgili sigorta şirketini* aradığımda da sistemde hiç bir bilgimin görünmediğini belirttiler, telefonda yarım saat tek tek plakadan modele, motor numarasından adresime tüm bilgileri vermek zorunda kaldım ki çekici beklenen bir durumda bununla uğraşmak takdir edersiniz ki güven veren bir durum değildi... o çekiciye mi ne oldu? 3 saat sonunda "başka işlerim var" diyerek gelmeyince kendi başımın çaresine baktım...
  edit: bunca yaşanandan sonra bir başka sigorta şirketinden sigorta yaptırdıktan sonra "o sigortanızı iptal ettirebiliyorsunuz henüz kesilmediği için, bizim daha iyi teklifimiz şöyledir böyledir" diye mail atacak bir iş ahlakına sahip firmadır. büyük bir firmanın, kapsamlı bir sigortası yerine de mutuelist tuhaf bir sigorta teklif etmektedirler.
 • hem ferdi kaza sigortası, hem de motoruma kasko yaptırdığım firma, umarım ne sigortaları kullanırım ne de bu firma ile sorunum olur, gayet ilgiliydiler, kasko yapıldıktan sonra www.sbm.org.tr üzerinden kaskomu kontrol ettim sistemde sorunsuz gördüm, birçok kişi de bu firmayı bildiği ve motosiklet forumlarında da olumlu yazılar olduğu için güvendim, üstteki entry gibi durumlar umarım bir daha yaşanmaz, sonuçta bilhassa motosiklet konusunda güvenilir sigorta şirketi bulmak bilhassa küçük cc'lerde çok zor.
 • bu sene verdikleri fiyat teklifleriyle "lan ne oluyor" dedirten firmadır.

  geçen sene 1100 liralara yaptırılan poliçeler (motosiklet) bu sene hasarsızlık olmasına rağmen 2100 liralara çıkmaktadır. nedeni sorulduğunda ise hede hödö dışında bir şey söylenmemektedir.

  büyük ihtimal, senelerdir yaptıkları usulsüzlükler bir bir ellerinde patlamaktadır. çünkü hiç çalışılmamış (yenileme yapıldığında mevcut sigorta firması ekstra indirim yapar) sigorta firmaları bile daha düşük fiyat teklifleri veriyor.

  seneler seneler önce sigortamın tam da bittiği gün çalınan motosikletim ile ilgili hiç yardım etmedikleri gibi, "yenilemek için aramayı unutmuşuz kusura bakmayın" pişkinliklerinin sonrasında hiçkimseye tavsiye etmiyordum zaten, piyasada motosiklete özel kasko yapan kimse olmadığından el mahkum insanlar müşterisi oluyordu.

  neyse ki pazar biraz hareketlendi de insanların artık alternatifleri var.