şükela:  tümü | bugün
  • cuma mektupları başlığında yazdım, mesele ayni mesele olduğu içün, buraya da yazmak icap etti. biz ismet özele yetişemedik. eğer seksenli ve doksanlı yıllarda yetişkin bir genç olsaydı, tüm külliyatını edinirdik ama olmadı, geç kaldık. zaten kendisini anlamak için de oldukça çaba sarfediyoruz. anladıklarımızı anlıyoruz, anlamadıklarımız da kalıyor. ismet özelin bir çok fikrine katılmasak da bazı fikirleriyle bizim zihnimizi açan bir insandır. hatta ben, kendi payıma, onun bütün kitaplarını gücüm yettikçe edinmeye yemin içtim. nasib kısmet tabii ki, ömrümüz varsa...

şimdi, ismet özel beyefendinin şairin devriye nöbeti serisi yeniden neşredilecek mi? bunu ben niçin soruyorum? çünkü meselâ bugün bir kitapçıda bu eski kitaplardan bazılarını hasbelkader gördüm ama çok pahalı fiyat çekiyorlar ve indirim dahi yapmıyorlar... internet üzerinden, nadirkitap.com gibi yerlerde ikinci el olarak bile fahiş fiyatlarla satılmaktadır bu kitaplar, inanmayan baksın. türk milleti sonra niçin çok kitap okumuyor diyorlar.

işin en kötü tarafı şu ki, bizim buradaki kütüphanede, bu serinin sadece bir kitabı var: "evlenseydik boşanacaktık".

cuma mektuplarını hele hiç bir yerde bulamıyoruz. fazla laf ü güzafa gerek yok: tiyo yayıncılık, milletin irfanına değil, cebindeki mangıra nazar eden, yani gencinden yaşlısına herkesi kazıklamak isteyen "ikinci elci"lere ve dahi birinci el kitap satan fakat yüksek fiyat çeken zındık fırsatçılara inat, cüzi bir fiyatla bu kitapları tekrar neşretmelidir.