şükela:  tümü | bugün
 • sakarya fırat dizisinde süleyman karaahmet tarafından canlandırılmış olan asker karakter.

  erzurumludur. sivilde elektrikçidir. timde ise genelde roketatarı kullanır. dümdüz bir askerdir. fazla konuşmaz, emirlere itaat eder, o kadar.

  ancak dizinin akışında çok da sönük tutulmamıştır.

  sanırım ikinci sezonda, üvey babasının annesi ve kızkardeşine çektirdiği zulümlere, bir de bu it herifin kıza sarkması üzerine delirmiş, firar edip evine, üvey babasını öldürmeye gitmiştir. durali başçavuş hem sait'e izin yazmış, hem de badisi hasan turna'yı** arkasından yollamıştır. sarı hoca da tam zamanında yetişerek cinayeti engellemiştir.

  yanılmıyorsam üçüncü sezonda, çatışma anında firar ederek teslim olan fidan adlı bir teröriste gönlünü kaptırmış, türlü mücadelelerden sonra kızın temize çıkması üzerine, ailesini de ikna ederek fidan'la sözlenmiş, kızı annesi ve kızkardeşiyle memleketine göndermiştir.

  mahmut karakum'un şehadetinden sonra, ailesini ziyarete giden poyraz timinden ayrı, tek başına çarşıya gidip mahmut'un oğluna oyuncak almış, dönerken teröristler tarafından evin yakınlarında kıstırılıp bıçaklanarak şehit edilmiştir. onun şehadetinden sonra fidan da delirmiş, dağa geri dönüyorum ayağına canlı bomba olarak miro'yu havaya uçurmaya kalkmış, ancak osman kanat tarafından engellenmiştir.