şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle videosu

bir genç kızımızın olayı çok yanlış anlaması, yeni bir akım başlatabilir.

(bkz: ahmet hamdi'nin tanpınar kitabı)
    (bkz: halid ziya'nın uşaklıgil kitabı)

edit: burada olay hakkında espri yapıyoruz, yoksa kızın kendisine yada karakterine söylediğimiz bir şey yok. twitter'da herkes eğlenmesine bakarken ekşi duyar dolmuş. kız da kitaplara gerçekten ilgiliyse bu esprilere gülüp geçecektir. (kızı aşağılayan yazarları ayrı tutuyorum, onlarınki gerçekten hoş değil)

edit 2:
    videonun tamamı
    kızın kendi kanalı

edit 3: annesinin yaptığı açıklamaaçıklama 2
  • linç edilmemesi veya ağır bir şekilde dalga geçilmemesi gereken kız. videoyu izlediğimde gülümsedim elbette ama onun yaş grubundakiler genelde sıtaaabakslarda ellerinde tablet ya da son model telefonlarla takılırken bu hanım kızımızın kitap tutkusu takdir edilesi bence.

kısacası o yaşlarda kitap okuyan, kitap okumayı seven -vetpeddeki skindirik vampirli şeyler hariç tabii- birilerini görürseniz onları sevin ve saygı gösterin. cidden kitap okuyan ve edebiyatla ilgilenen biriyse bu hatasını görüp kendine gülecektir zaten.

edit: şu kızla dalga geçecem diye ne gaddar da yaratıcı espiriler dönmüş burada yiea. bu ekşiciler çok zeki yieea. sandalyemden düştüm yieea. kesinlikle çok zekisiniz yieeaa.

mına koduğumunun denyoları.

not2: olay komik değil demedim. ekşicilerin ne kadar mükemmel olduklarını bildiğim için bu kızı aşağılayıcı şeyler yazacaklarını düşündüğüm için yazdım yukarıdakileri. ama tabii yine tekrar tekrar yapın xy'nin z kitabı espirilerinizi. dediğim gibi, yaratıcılık tavan ekşicilerde yieea.

not€: ulan harbiden burası mal dolu. hala mesaj kutuma "ama olay qomiq qi", "amma duyar qastın" diye yazanlar var. ben yukarıda nerede komik değil diye yazdım? hayır komik değil diye yazsam ne olacak ayrıca. otorite miyim amk. burada sike sürülecek aklı olmadığı halde kızla dalga geçecek olanların olduğundan emin olduğum için yazmıştım o yukarıdakileri ama bunu bile idrak edemeyenler var.

duyar konusuna gelince, "o da internete koymasaydı" diyenler var. bence de koymayabilirdi. bence de artık her önüne gelenin yutub kanalı açmasına aileler artık dur demeli. peki bütün bunlar sırf bu hatası için kızı aşağılama hakkı veriyor mu sana? veriyor tabii. aşağılarsın. ama aşağılarsan da sen bir dalyarak olursun ekşici. hayatımda çok dalyarak gördüğüm için bu konuda kendimi otorite kabul edebilirim, kusura bakma. "işini düzgün yapsaymış" diye 12-13 yaşındaki bir kıza artislik yapacağına, gel de bulunduğun sözlükte kaç senedir cirit atan ve hala atılmayan atatürk düşmanı yobaz bir oçyi şutlamayan ekşi sözlük yönetimini darla. ama ergene sarmak daha kolay tabii.

aslnda ilk mesajım en üstteki iki paragraftı, sonra baktım mallıklar devam ediyor, küfürlü bir edit yaptım. "acaba küfür etmese miydim" demiştim ama yok, az bile demişim.
  • görgüsüz cahil kim varsa yerilmeli aşağılanmalı.
    cahil ve görgüsüzler toplumun en büyük belası. bu pislikler bizi hayattan bezdirmeden bunların rezillikleri yüzlerine vurulup aşağılanmalılar.
    bilmemek başka şey bilmediğini bile bilmeden bilgiçlik taslamak rezillik ve kepazelik.
    son dönemin en büyük sorunu cahil ve görgüsüzlerin sergilediği cüret.

ekleme:
    teker teker gelin...
    (bkz: ağaç yaşken eğilir)
    yazdıklarıma bu çocuk vesile sadece, toplumun geneli için özellikle söylüyorum.
    bu tür cahilliklere çocuklukta göz yumulunca büyüyünce sorun da toplumla beraber büyür.

çoluğunuza çocuğunuza sahip çıkın adap erkan öğretin.
  • ahahahahaha

ya gençler hepimiz benzer hatalar yaptık, büyürken oluyor böyle. sen çok yaşa bilgiç kız.
  • dikkat ederseniz sait faik değil saayit faayik'in diyor. ya saayit faayik diye bir yazarın abasıyanık adlı bir eseri varsa?
  • (bkz: ahmet hamdi'nin tanpınar kitabı) da okunması gereken eserlerimizdendir.
  • (bkz: okuma kitabı)
    yeni neslin kullandığı sikimsonik laflardan biri