şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğer hala varsalar, bu adamların çok fena örgütlü olmalarından mütevellittir. bir ara bunlara dokunmaya kalktılar, adamlar benzinle kendilerini yakıyordu. gel gelelim buna rağmen kaldırılmalı:
  *şerit ihlali
  *sinyal vermeme
  *laps diye durum yolcu indirme/bindirme
  *araç içine max. seviyede insan alma.
  *kırmızı ışıkta geçme
  *eğer zamanı ayarlayamamışsa şehir içi hız sınırı falan tanımama.

  ben bunları hergün görüyorum. tam bir gelişmemiş ülke özelliği.
 • konunun örgüt olunmayla ilgisi yoktur. türkiye avrupanin 2. dünya savaşı'nda gördüğü gibi büyük ve genel bir yapısal yıkım görmedi. bu yüzden bazı sokaklar kaç yüzyıllık kim bilir. eskiden, şimdiye nazaran ara sokaklar daha çok olduğu için -varsa varsa at arabası var- bu sokaklara ulaşım da zorlaşıyor. bu yüzden bu ara sokaklarda da ulaşımın sağlanması için dolmuş kullanılıyor.kentsel dönüşümle belki bu sokak durumunun önüne geçilebilirdi ama o da büyük bir şehir planlaması istiyor. yani kısa vadede düzeltilebilecek bir sorun değil. velhasıl kelam gerekli kardeşim gerekli. eğer şoförlerin kahpeliğini konuşacaksak onu başka bir başlık altında konuşabiliriz tabi ki.

  değiştirilme sebebi: düzenleme.
 • şu an istanbul dışında yaşayan ülkemiz vatandaşlarının bu konu hakkında çok abartıldığını düşündüklerini görüyorum. hayır keşke abartılıyor olsa. gerçekten ama gerçekten iett den daha uyhun fiyatlı olması malesef ki tercih sebebi. biz kaldırılsın istiyoruz ama gelmeyen otobüslerden önce gelen ve daha uygun fiyat sunuyor olması tercih sebebi oluyor. bu bahsettiğim 2 km 5 km arası yolculuklar için tabi ki. dolmuşlar kendiliğinden yok olup gidebilir yani anlatmaya çalıştığım eğer ki doğru dürüst toplu taşıma ücretleri uygulanır ve hizmet verilirse.