şükela:  tümü | bugün
  • kim gelirse gelsin değişmeyecek bir sonuç bakın yunanistanın haline hala iflah olamadı en az 10 yıl ekonomideki tahribat giderilemeyecektir diye düşünüyorum.borçlanarak sürdürebilirlik nereye kadar sürecek bunu kestirmek zor.şimdiden keskinoğlu gibi büyük firmalar konkordato talebinde bulunmaya başladılar.
    (bkz: keskinoğlu'nun konkordato başvurusu)

edit:ya hakkaten verdiğim keskinoğlu örneğine takılmamak gerekli birçok firma aynı durumla boğuşuyor burada aslında bizim olmayan bir borcu yullarca ödeyeceğimizi söylemek istiyorum bu noktada yunanistan kendi para birimini değetsizleştiremediği için (bkz: euro) daha fazla etkilendi. şu an bana borçlandığımız rakamları nasıl kompanse edeceğimize dair argümanlar söyleyebilecek biri var mı? yok arkadaşlar nasıl ödeyeceksin
  • neyse ki hala bankalardan mevduatlarımızı çekebiliyoruz gibi bir gönül rahatlığı veren ifade.
  • türkiye batıyor, bu gerçek. 2019 mu, 2020 mi bilmem. ama yanında birkaç avrupa ülkesini de batıracak gibime geliyor. başta ispanya...

peşinden italya... hiç şüphesiz almanya ve fransa'yi da vurur bu batış. paranın geliş gidiş yolunu izleyenler ne dediğimi anlayacaktır.
  • 450 milyar dolar borç ödenirse batmaz
  • katılmıyorum, "erdoğan gitsin yeter ki, ülke batsa da olur" diyenlere inat biz vatansever fertler bu ülkeyi daha da iyi günlere taşıyacağız inşallah.
  • (bkz: 21 şubat krizi), ülkede 16 banka battı.

türk lirası amerikan doları karşısında 1 gecede % 36 değer kaybetti.

bir gecede 100 milyar $'a yakın bir borç ülkede yaşayan insanların sırtına bindi.

gecelik repo faizleri % 7.500'lere ulaştı.

bir çok işyeri kapandı, bir çok kişi işsiz kaldı.

bunlar benim o yıllardan aklımda kalan değer ve olaylar. muhakkak daha fazlası da vardır.

ama çok şükür ülkemiz batmadı.

şimdi gene aynı teraneler.

ve buna neden olarak da, şunu gösteriyorlar (bkz: keskinoğlu'nun konkordato başvurusu) yani bir tavukçunun batmasını.

(bkz: bu kadarına da pes artık)